Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Συνάδελφοι θέλω να κάνω μια ερώτηση επί της διαδικασίας

Πώς μπορώ να πληρώσω ένα πρόστιμο εφάπαξ?Πηγαίνω απλά στην τράπεζα με τον κωδικό πληρωμής που έχει παραχθεί από το σύστημα για το παράβολο ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 37
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εφόσον έχει πληρωθεί το παράβολο και η πληρωμή εμφανίζεται στο σύστημα,

μπορείς να προχωρήσεις από αρχική υποβολή σε προσωρινή υπαγωγή (πατάς το κουμπάκι της υποβολής).

Σε αυτό το σημείο στο παράθυρο επιβεβαίωσης που εμφανίζεται επιλέγεις και τον τρόπο πληρωμής (εφάπαξ ή δόσεις).

Μετά την επιλογή σου, στα οικνμκά στοιχεία εμφανίζεται νέα εντολή πληρωμής του υπολοίπου με νέο κωδικό.

Αυτό εκτυπώνεις και δίνεις στον πελάτη.

 

Αλλαγές, ακόμα και στο πρόστιμο, μπορείς να κάνεις και σε αυτό το στάδιο με το υπόλοιπο της πληρωμής να επαναπροσαρμόζεται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρεις κανείς πιο είναι το τηλ. στο τεε για να μου ξεκλειδώσουν μια ολοκληρωμένη υπαγωγή

Edited by Manolis gon
μεγένθυση
Link to comment
Share on other sites

pantiras στέλνεις fax στο 210 3221772 με τα στοιχεία της δήλωσης( ώστε να την εντοπίσουν) και το λόγο που θέλει να στη ξεκλειδώσουν, σε 3-4 μερούλες εμένα με πήρανε και τηλ να μου πούνε ότι άνοιξε η καρτέλα μου

Edited by Manolis gon
μεγένθυση
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι αν είμαστε σίγουροι δηλαδή για το πρόστιμο και δηλώσουμε εφάπαξ το οποίο κ πληρώνεται μπορούμε να πατήσουμε ολοκληρωμένη υπαγωγή? Κι αν ναι πρέπει να συμπληρώσουμε στα πρόσθετα στοιχεία την τεχνική έκθεση?

Στην περίπτωση που έχει εξοφληθεί το εφάπαξ άραγε μπορούμε να μην το προχωρήσουμε σε ολοκληρωμένη υπαγωγή παρά να περιμένουμε π.χ. μέχρι το Μάιο και τότε να πατήσουμε ολοκληρωμένη υπαγωγή? στο σύστημα βέβαια θα φαίνεται η εξόφληση. Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρωμένη Υπαγωγή μπορείς να κάνεις όποτε θέλεις, αρκεί να έχει εξοφληθεί το συνολικό πρόστιμο.

Καλό είναι να μην κάνουμε, αλλά να περιμένουμε....

Μπορεί να αλλάξουν "πράγματα"....

Κατά την προσωπική μου άποψη κάνουμε μόνο σε περιπτώσεις που χρειάζεται για να γίνουν εγγραφές εμπράγματων δικαιωμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την προσωπική μου άποψη κάνουμε μόνο σε περιπτώσεις που χρειάζεται για να γίνουν εγγραφές εμπράγματων δικαιωμάτων.

Ή αν θέλουν να γίνει αναστολή υφιστάμενων προστίμων, τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν ένας ιδιοκτητης εχει πληρωσει το παραβολο π.χ. στις 5 φεβρουαριου και γω κανω προσωρινη υποβολη στις 10 ποτε πρεπει να πληρωσει την πρωτη δοση? στις 5 ή στις 10 μαρτιου? και επισης αν θελει να ποληρωσει εφαπαξ παλι σε ενα μηνα πρεπει να ξοφλησει? η μπορει και παραπανω?

Ξεκαθαριστε το μου σας παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.