Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξεκάθαρες απαντήσεις για τον υπολογισμό προστίμου


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

SOS!! Θελω την βοηθεια σας πριν κανω καμια πατατα!!Εχει πληρωθει εφαπαξ το ποσο του προστιμου και ειμαι σε προσωρινη υπαγωγη ακομα. Ομως μετα την ολοκληρωση των σχεδιων , διαπιστωσα οτι το αυθαιρετο ειναι κατα2,00μ2 μεγαλυτερο , δλδ απο 85 σε 87μ2.Μπορω να υποβαλω παλι την δηλωση? ειδα οτι μου βγαζει αναθεωρημενο το προστιμο κατα+220ε.Αν προχωρησω θα μου βγαλει να πληρωσω αυτην την διαφορα?αφου ηδη το υπολοιπο ειναι πληρωμενομ ετην εφαπαξ πληρωμη

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα και ακουω αποψεις......σε εκτος σχεδιου με 5 οικιες εχω παρει να κανω το 1-2-5...στο τοπογραφικο και διαγραμμα καλυψης πρεπει να κανω αποτυπωση και των αλλων 2 (εχουν συσταση και απολειστικες χρησεις) ?

 

επισης ενα θεμα ειναι στην αποκλειστικη χρηση του 1 κατασκευασε γκαραζ το οποιο ειναι το μισο μεσα στην αποκλειστικη του χρηση και το μισο σε ΑΛΛΟ αγροτεμαχιο που του ανηκει.........επομενως 2 αιτησεις λεω να κανω μια με κτισμα και μισο γκαραζ και να δειχνω και το υπολοιπο αχνα τα οποια θα πανε με αδεια και πλαγια ορια κτλ.....και την 2 αιτηση το υπολοιπο μισο γκαρζα ΧΩΡΙΣ αδεια !!

 

ακουω την αποψη σας γιατι πρεπει να το τελειωσω μεχρι παρασκευη ...βιαζεται για συμβολαια......πως θα διασφαλιστω καλυτερα ειναι το θεμα

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα και ακουω αποψεις......σε εκτος σχεδιου με 5 οικιες εχω παρει να κανω το 1-2-5...στο τοπογραφικο και διαγραμμα καλυψης πρεπει να κανω αποτυπωση και των αλλων 2 (εχουν συσταση και απολειστικες χρησεις) ?

 

επισης ενα θεμα ειναι στην αποκλειστικη χρηση του 1 κατασκευασε γκαραζ το οποιο ειναι το μισο μεσα στην αποκλειστικη του χρηση και το μισο σε ΑΛΛΟ αγροτεμαχιο που του ανηκει.........επομενως 2 αιτησεις λεω να κανω μια με κτισμα και μισο γκαραζ και να δειχνω και το υπολοιπο αχνα τα οποια θα πανε με αδεια και πλαγια ορια κτλ.....και την 2 αιτηση το υπολοιπο μισο γκαρζα ΧΩΡΙΣ αδεια !!

 

ακουω την αποψη σας γιατι πρεπει να το τελειωσω μεχρι παρασκευη ...βιαζεται για συμβολαια......πως θα διασφαλιστω καλυτερα ειναι το θεμα

δεν κανεις και μια ωραια κουβεντα με τον συμβολαιογραφο ωστε να ξερεις τι θελει?

Link to comment
Share on other sites

αυτος θελει 2 βεβαιωσεις απο μενα ...αυτο και τπτ αλλο...το πως θα κανω τις αιτησεις δνε τον απασχολει......το θεμα ειναι ετσι οπως λεω να τις κανω ειμαι ΣΩΣΤΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

Σε δηλωση αυθαιρετου μου βγηκε προστιμο 718 ευρω. Πληρωθηκε το παραβολο των 500 ευρω και τωρα πατωντας επανυποβολη μου βγαζει μονο μια επιλογη " πληρωμη εφαπαξ χωρις εκπτωση" !

Γιατι χωρις εκπτωση ?? Θ πρεπει να πληρωσει τα υπολοιπα 218 ευρω ? κ οχι ...718 - 20% = 575 - 500 = 75 !?

Thanks ..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.