Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξεκάθαρες απαντήσεις για τον υπολογισμό προστίμου


Recommended Posts

μπορει καποιος να μου πει ποσο περιπου μπορει να ειναι οι πορυπολογισμος για εναν ανελκυστηρα 25ετιας 2 ατομων..;;;

 

Εννοω το κουβουκλιο και τα Η/Μ μερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να μου πει ποσο περιπου μπορει να ειναι οι πορυπολογισμος για εναν ανελκυστηρα 25ετιας 2 ατομων..;;;

 

Εννοω το κουβουκλιο και τα Η/Μ μερη.

 

Δεν μπορούμε να πάρουμε να πάρουμε έτοιμο το ποσό των 2950 ευρώ από τον αναλυτικό προϋπολογισμό έργου?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις;;

 

δεν υπαρχει αδεια..

 

Εννοώ από τις τιμές του αναλυτικού προϋπολογισμού εργασιών εκτός αν κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά...

Link to comment
Share on other sites

θελω να μαθω ποσο μπορει να στοιχιζει ενας τετοιος ανελκυστηρας με σημερινα λεφτα ...τπτ παραπανω..

 

ανλκυστηρας και η/μ μερη

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ο νόμος και οι τροποποιήσεις αυτού, δεν αναφέρει τίποτα για το συγκεκριμένο γεγονός!!!!

Οι ερωταπαντήσεις αναφέρουν, οι οποίες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ, δεν σε καλύπτουν σε τίποτα, αν πας στα δικαστήρια!!!!

 

 

 

Μάλλον δεν θα υπάρξει πρόβλημα προς το παρόν.

Θα το καταλάβει όταν πάει στην τράπεζα για κατάθεση, αν έχει ακυρωθεί ο κωδικός για την πληρωμή του εφάπαξ δεν θα την πάρουν (πολύ μικρή πιθανότητα).

Ίσως αν αργότερα καταφέρουν ή θελήσουν να κάνουν διασταυρώσεις ημερομηνιών μπορέσουν κάπως να αντιδράσουν (πολύ δύσκολο γι' αυτούς).

Σε ευχαριστώ Ιάσονα. Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά. Άλλωστε στην προσωρινή υπαγωγή έχει ισχύ η δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Άκουσα φευγαλέα σε κάποια πολεοδομία καποιον να αναφέρει ότι βγήκε πρόσφατα κάποια διάταξη για τα υπόγεια που τακτοποιούνται με 4014 ότι για ΚΥΕ δεν απαιτείται να δηλωθεί η παράβαση για αλλαγή χρήσης αλλά μόνο ΥΔ. Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι σχετικό? Ευχαριστώ καλο μεσημέρι

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναλυθεί εκτενως σε άλλο ποστ, ότι είναι μόνο ΥΔ. Κατοικία ήταν κατοικία έμεινε.

Edited by Metridis
Link to comment
Share on other sites

πελατης μου εχει υπερβασης δομησης στο οροφοδιαμερισμα του ..επισης η πολυκατοικια εχει αυθαιρετη κατασκευη ανελκυστηρα.

 

ο ανελκυστηρας ποτε πρεπει να δηλωθει;; για τον 1ο οροφο, για τον 2ο οροφο;;

 

καθε ιδιοκτητης πρεπει να δηλωνει καθε φορα και τον ανελκυστηρα;;

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ ότι θα πρέπει να δηλωθεί μια φορά σε ξεχωριστό φύλλο καταγραφής ως αυθαίρετη κατασκευή σε κοινόχρηστο χώρο. Ένα άλλο φύλλο καταγραφής θα έχει τις αυθαιρεσίες του διαμερίσματος. Αναλυτικός προυπολογισμός για τον ανελκυστήρα και λοιπές παραβάσεις για να βγεί το πρόστιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.