Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δελτίο δομικής τρωτότητας ή μελέτη στατικής επάρκειας ?


Recommended Posts

Υπάρχει κανείς για να "συνδυάσει" και να δει "αθροιστικά" τις δύο διαφορετικές ιδιοκτησίες;;;;;

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 351
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αφου είναι διαφορετικες ιδιοκτησίες εγώ θα επερνα την καθε μια χωριστά (παραβαση<20%). Αυτό που διαφωνώ γενικότερα , (αν κ ο νομος και το υπεκα- πολεοδομία μου το λενε ξεκάθαρα) είναι το αν παιρνεις την παράβαση σε σχεση με ολο το οικόπεδο η αναλογα των εκατοστών της ιδιοκτησίας( οι υπηρεσίες μου λενε σε σχέση με το οικόπεδο)

Edited by teerroreer
Link to comment
Share on other sites

ναι, είναι του ίδιου ιδιοκτήτη...διαφορετικές οριζόντιες ιδιοκτησιες..

 

Δεν έχει καμία σημασία αυτό. Δήλωση 4014 υποβάλλεται για κάθε ξεχωριστή ιδιοκτησία κι αν ελεγχθεί, ελέγχεται η κάθε δήλωση ξεχωριστά. Δεν λένε π.χ. τώρα που βρήκα και σε ελέγχω, κάτσε να δούμε πόσα ακίνητα έχεις για να στα ελέγξω όλα.... Δεν είναι εφορία....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! απλή ερωτησούλα.

μπορεί εκτός από πολιτικός μηχανικός να υπογράψει κάποια κατηγορία δελτίου άλλη ειδικότητα, π.χ. αρχιτέκτονας;;;;;

Link to comment
Share on other sites

αυθαιρετο μισο απο τσιμεντολιθους και κεραμοσκεπη (1960) και μισο προκατ. Τι πιστευετε οτι θα χρειαστει να κανω σχετικα με το θεμα μας?

Ξερω οτι δεν υπαρχει κατι σιγουρο αλλα πρεπει να υπολογισω την αμοιβη μου. Τι με συμβουλευετε?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κατοικία, καλό είναι να ξεχάσεις τα extra......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.