Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τιμές Ζώνης στα ΕΝΤΟΣ σχεδίου


Recommended Posts

Το excel ήταν σκονάκι της κ. Χριστινας Ματεντζιαδη.

Την ευχαριστούμε για την πολύτιμη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρα μου σας ευχαριστω πολυ κι εγω.

Αυτο το excel ηταν που εψαχνα.

 

Βεβαια σε χθεσινο μου τηλεφωνημα στην Τεχνικη Υπηρεσια Κασσανδρας ο υπαλληλος μου απαντησε οτι ο οικισμος Σταυρονικητα στη Σανη ανηκει στη Δ.Κ. Νεας Φωκαιας.

Θεωρω οτι εκανα την απαραιτητη διερευνηση οποτε προχωραω.

 

Καλη συνεχεια σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τιμή ζώνης για την ΕΠΕΚΤΑΣΗ Τριαδίου στην Θεσσαλονίκη. Το Τριάδι έχει Τ.Ζ. 1000 ευρώ , αλλά η εφορία μου ξεκαθάρισε ότι άλλο η επέκταση άλλο ο οικισμός και για την επέκταση δεν υπάρχει. Επομένως θεωρώ ότι δεν υπάρχει Τ.Ζ. και πρέπει να δώ την χαμηλότερη της δημοτικής ενότητας αν υπάρχει αλλιώς πάω με του νομού(500 για νομό Θεσσαλονίκης).? Αυτή είναι η δημοτική ενότητα Θέρμης και δυστυχώς έχει χαμηλότερη τα 1000€ (Τριάδι) . Άρα όπως και να έχει είναι τα 1000€ ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει διόρθωση στην επέκταση τριαδίου. Ρώτα στην Πολεοδομία Θέρμης στα φορολογικά. Νομίζω 600 έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Δημοτική Ενότητα δεν ελέγχουμε ποτέ.

Ελέγχουμε Δημοτική (ή τοπική) κοινότητα και μετά περιφερειακή ενότητα. (για Ηπειρωτική Ελλάδα, Κρήτη κα Εύβοια)

Link to comment
Share on other sites

Δημοτική Ενότητα δεν ελέγχουμε ποτέ.

Ελέγχουμε Δημοτική (ή τοπική) κοινότητα και μετά περιφερειακή ενότητα. (για Ηπειρωτική Ελλάδα, Κρήτη κα Εύβοια)

Το παλιό δημοτικό διαμέρισμα Θέρμης περιλάμβανε τους οικισμούς Θερμης και Τριαδιου. Τώρα υπάρχει η δημοτική κοινότητα Θέρμης στην οποία προφανώς ανήκει πλέον το Τριάδι. Άρα εγώ ελέγχω την δημοτική κοινότητα που αντιστοιχεί στο παλιό δημοτικό διαμέρισμα. Η δημοτική κοινότητα Θέρμης έχει ελάχιστο 1000 ευρώ που είναι το Τριάδι.Σωστά?

Στην πολεοδομία πήρα τηλεφωνο και μου είπαν ότι πάει με την χαμηλότερη του νομού...Ποιος κάνει λάθος αυτοί ή εγώ??

Link to comment
Share on other sites

To ακίνητο είναι εντός σχεδίου ή εκτός; Αν είναι εντός και δεν έχει οριστεί τιμή ζώνης από τις τιμές του υπουργείου, οπου βλεπω οτι υπαρχουν μονο του 2007 για το Τριάδι.

Τότε υπήρχε η επέκταση; Αν ναι τότε πας ως εντός σχεδίου με το 1000. Αν δεν υπηρχε κι επειδη η επεκταση δε φαινεται στα διορθωμενα νεα ενταγμενα τμηματα στους πινακες αντικειμενικων,

τότε είσαι εντός σχεδίου χωρίς τιμή ζώνης και πας με την ελαχιστη της δημοτικης κοινοτητας Θερμης 1000.

Με ελαχιστη περιφερειακης ενοτητας πας μονο ως εκτος σχεδιου εκεί

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.