Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εγώ πλέον είμαι μόνο ΑΟ Καρύστου καλύτερα τίμιος και β τοπικό παρά αυτή η σαπίλα Αν πήρα στην ζωή μου μια σοφή απόφαση μετά από αυτήν να φύγω από Αθήνα είναι που δεν έμεινα στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο και ας έχασα και κάποια χρήματα Θα πρόδιδα τις αξίες μου και τις ανθρώπινες και τις πολιτικές μου . Λάτρευσα το ποδόσφαιρο εδώ στην Κάρυστο σαν ερασιτέχνης και όχι στην Αθήνα σαν επαγγελματίας στην Γ Εθνική Αν τότε ήταν βρώμικα τώρα είναι χωρίς πάτο η σαπίλα του επαγγελματικού ποδοσφαίρου ειδικά στην Ελλάδα , ακριβώς όπως σε κάθε άλλο τομέα της κοινωνίας μας 


 


 Ευτυχώς που και ο γιος μου κάνει τα πρώτα ποδοσφαιρικά του βήματα εδώ και ελπίζω να μείνει εδώ μόνο 


Link to comment
Share on other sites

Που κολλάει η Αθήνα; ο ΠΑΟΚ είναι ομάδα της Θεσσαλονίκης. Και επίσης ο Πειραιάς δεν είναι Αθήνα...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Ο τελικός έπρεπε να ακυρωθεί και να έβαζαν να παίξουν στη θέση τους Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

 

 

να καθιερωθεί και "μικρός" τελικός :mrgreen:  :mrgreen:

 

να χορταίνουμε ξύλο

Link to comment
Share on other sites

2. Γελάνε και οι πέτρες με το γκολ οφσάιντ

Πάντως για να τα λέμε όλα, στη φάση του οφσάιντ προηγείται τράβηγμα-πέναλτι πάνω στον Κρέσπο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ξαναπεί . Πολιτική απόφαση και διάλυση ΟΛΩΝ των συνδέσμων , ποινές κοινωνικής εργασίας σε όποιον κάνει επεισόδια και άλλα πράγματα όπως έχουν κάνει οι ξένοι . 

 

Είναι προφανές ότι αφού οι ίδιοι οι κάφροι , είναι κοτούλες λειράτες στα ευρωπαικά παιχνίδια , απλά βρίσκουν και τα κάνουν .

 

Και βέβαια οι ποινές στις ομάδες να μην είναι βαθμοί , αλλά χοντρά πρόστιμα και απαγόρευση μεταγγραφών για 1-2 χρόνια και μόνο προώθηση πιτσιρικάδων . 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να τα λέμε όλα, στη φάση του οφσάιντ προηγείται τράβηγμα-πέναλτι πάνω στον Κρέσπο.

 

Ετσι. Αλλά μείναν όλοι στο οφσαιντ.

 

Που το έλεγα σήμερα σε αεκτσήδες φιλους. Ομορφα και ωραία το βλέπουμε μείς σε παγωμένο frame απ'το ριπλει με τη γραμμή και ο ενρίκε ειναι ενα σωμα διπλα.

 

ΕΑΝ όμως πατήσεις play στο βιντεάκι, θα δείτε πως ο ενρίκε κανει κινηση να καλυφθεί και αμέσως αντίθετη κίνηση για να δεχθεί τη μπαλα. Εκεί έχασε τη μπαλα ο επόπτης. Δηλ στο live δεν ήταν τοσο ευκολη φάση, οπως λενε/με ολοι που ειδαμε το παγωμένο frame.

 

Φυσικα για το πέναλτυ δευτερολεπτα πριν, ούτε λόγος. Οπως επίσης θα έπρεπε να δωθούν κι άλλες κάρτες σε αμφότερους παίκτες μας.

 

Κατα τ'αλλα κύπελλο. Τα λέμε του χρόνου.

 

Υ.Γ. για το βολει τι να πω; ημουν μεσα στο παλατάκι στο προηγούμενο τελικο που μαζευτηκαμε 8000 ατομα για φιέστα-ντεμέκ. Μας κάνει κηδεια ο γαυρος και μέσα πέσαν 5 μπουκαλάκια νερο, ένας αναπτήρας και 2 ρολα χαρτί. ΑΠΟ 8000 κόσμο.

Και στη σημερινή κηδεια, οι παίκτες μας φορεσαν τα σπασμένα καρεκλάκια για κράνη.

Link to comment
Share on other sites

"Βασιλειάδης: Βάζω, δια νόμου, οριστικό τέλος στις μετακινήσεις οπαδών"

 

ειπε  αυτος  τωωωραααα.... :grin:

 

αρα.....

εννοει οτι ο τελικοι που γινονται "εκτος εδρας"  των φιναλιστ, θα γινονται χωρις παρουσια φιλαθλων :smile: :-) :smile:

 

πηγη

http://www.enikos.gr/politics/514268/vasileiadis-vazo-dia-nomou-oristiko-telos-stis-metakiniseis-opado

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Για μένα ο τελικός πρέπει να αποφασίζεται από την αρχή της χρονιάς που θα γίνει άσχετα ποιες ομάδες θα φτάσουν και φυσικά και με την παρουσία των οπαδών τους...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα προτείνει το γήπεδο της Φενερ (βλ. πιο πάνω) όπου θα είχαμε όχι ξένο διαιτητή αλλά και ξένη αστυνομία

 

αλλά το Παγκρήτιο ενδείκνυται ως μόνιμη έδρα του τελικού για την τήρηση των παραδόσεων (η φωτο απο το σάιτ του "πιτσιρίκου" και δεν θυμάμαι μπορεί να είναι και από Σαντορίνη) https://pitsirikos.net/2017/05/%ce%bf%ce%b9-%ce%bf%cf%80%ce%b1%ce%b4%ce%bf%ce%af-%ce%b2%ce%b3%ce%ac%ce%b6%ce%bf%cf%85%ce%bd-%cf%85%ce%b3%ce%b5%ce%af%ce%b1/

post-54574-0-65128100-1494234274_thumb.jpg

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.