Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Είπαμε,από μικρός Λιβερπουλ και Μίλαν
Λίβερπουλ γιατί η πρώτη μου ανάμνηση από Παναθηναικό είναι το 1985,όταν ήμουν 7 χρονών ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ πρωταθλητριών.Η τριφυλλάρα με Ρότσα,Ζάετς,Σαραβάκο κ.λ.π,ενάντιον της κόκκινης υπερομάδας.Προηγηθήκαμε με 0-1 με τον Ρότσα,το οποίο ακυρώθηκε αδίκως.Το παιχνίδι έληξε 4-0 (γινόταν στο Άνφιλντ.)
"Ε,για να μας κερδίσουν 4-0,πάει να πει οτι είναι καλή ομάδα" σκέφτηκα,και από τότε είμαι Λίβερπουλ.

4 χρόνια μετά,γνώρισα και τη μεγάλη Μίλαν των ιπτάμενων Ολλανδών και του Σάκι,οπότε οι 2 αυτές αγάπες έμειναν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν παίζαμε μπάλα μικροί, πριν το παιχνίδι πλησίαζα κάποιους και τους έλεγα..."Εγώ είμαι ο Νταγκλις εσύ?"  :smile:  :smile:  Στο προηγούμενο με την Γκέτεμποργκ στο ΟΑΚΑ είχα πάει με τον πατέρα μου...τίγκα 80.000 (2-2 τελικό). Ωραίες εποχές...

Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραίες -Παναθηναικές- εποχές.Εμένα αξέχαστο μου έχει μείνει το 2002,που είχα πάει Βαρκελώνη προημιτελικό με τη Μπαρτσελόνα.4 μέρες συνολικά σε μια πανέμορφη πόλη,τουρισμός και καλή αντροπαρέα.Στο παιχνίδι ψηλά στο 5ο διάζωμα στο πέταλο,πίσω ακριβώς από την εστία όπου ο Κωνσταντίνου έκανε το 0-1 με εκείνη τη σουτάρα πολύ έξω από τη μεγάλη περιοχή,να μου έχουν φύγει τα μυαλά,ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ στιγμές.Καραγκούνης να παίζει με κομμένο χιαστό και μετά αναγκαστική αλλαγή,το σκόρ να γίνεται μετά 3-1 και στα τελευταία 10' λεπτά να βομβαρδίζουμε (τη μία δοκάρι αν θυμάμαι καλά,την άλλη να διώχνει ο Πουγιόλ πάνω στη γραμμή,την άλλη να μη δίνεται πέναλτι στον Ολισαντέμπε,την άλλη σουτ του Βλάοβιτς σύριζα δίπλα από το δοκάρι,οι Ισπανοί να κάνουν καθυστερήσεις από το 70' και να έχουν χεστεί πάνω τους...)Όταν τελείωσε το παιχνίδι,δε μπορούσα να το πιστέψω οτι είχαμε τελικά αποκλειστεί...

Άσε,δε γράφω άλλα,να μην τα θυμάμαι και μελαγχολώ με τη σημερινή κατάντια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, θα έρθουν καλύτερες στιγμές....Άλλωστε ισχύει αυτό που τραγουδάμε "εκεί που έχω ταξιδέψει εγώ.." 

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.