Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συντελεστές παλαιότητας στις λοιπές παραβάσεις


Recommended Posts

Θα πάω να ελέγξω και Γεωργαφική Υπηρεσία Στρατού (μάλλον δεν θα βρω κάτι, φαντάζομαι ο ΟΚΧΕ από αυτούς τα παίρνει) αν υπάρχει τις συγκεκριμένες ημερομηνίες αλλά αν δεν βρω κάτι ειλικρινά δεν υπάρχει άλλο χαρτί από την Υπεύθυνη Δήλωση ή κάποιες μαρτυρίες γειτόνων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν εχουμε κτιριο του '80 και το 1998 εβγαλε αδεια για επισκευες, αλλαγη οψεων κτλ (κοινως εμεινε ο σκελετος και φτου απο την αρχη), τι λαμβανουμε υποψη σαν παλαιοτητα?

Προ 1983 που ειναι ο σκελετος, η προ 2003 που εγινε η ανακατασκευη?

Link to comment
Share on other sites

samourg

εγώ θα πέρναγα κατασκευες που εγιναν το 1980 ως παλαιές (δηλαδη όσες εχουν να κανουν με μεγεθη που ειχαν χτιστεί) και αν κατα την αδεια επισκευων εγινε κατι νέο, αυτο θα παιρναγα χωρις την παλαιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επαναφέρω το ερώτημα αλλα πέρνω 3 μέρες τηλ και δεν μπορω να πιάσω γραμμή....

Γνωρίζει κανείς κατι σχετικά με το ερωτημά μου παραπάνω; στο #5 ;

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες. Ή περιμένεις να διορθωθεί ή δηλώνεις, πληρώνεις και το διορθώνεις όταν διορθωθεί, αν διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα, μετά από πολλούς μήνες θέλω να επαναφέρω το θέμα γιατί δεν έχω καταλάβει τελικά: μπαίνει συντελεστής παλαιότητας στις Λοιπές Παραβάσεις?????? Και αν ναι με ποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι παραβάσεις κατηγορίας 13 έχουν συντελεστή παλαιότητας βάση του νόμου.

Στο σύστημα του ΤΕΕ δεν μπορεί να γίνει αυτό ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι παραβάσεις κατηγορίας 13 έχουν συντελεστή παλαιότητας βάση του νόμου.

Στο σύστημα του ΤΕΕ δεν μπορεί να γίνει αυτό ακόμα....

Θα μου επιτρέψεις να διορθώσω:

Ναι και όχι, οι παραβάσεις κατηγορίας 13 έχουν συντελεστή παλαιότητας βάση του νόμου των ερ/σεων.

Στο σύστημα του ΤΕΕ δεν πιστεύω ότι θα μπορεί να γίνει αυτό ακόμα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω σε κτιριο χωρίς ΟΑ πρό 83 έναν ΗΧ. Λένε ότι ο ΗΧ πάει με λοιπές παραβάσεις. Παλαιότητα βάση ερωταπαντήσεων ισχύει αλλά δεν μπορεί να μπει στο σύστημα. 'Οπως και βάση ερωταπαντήσεων ο ΗΧ πάει με λοιπές παραβάσεις. Αλλά μπορεί να προσδιοριστεί με τετραγωνικά όπότε για εμένα πιο σωστό θα ήταν να τακτοποιηθεί ως δόμηση.

Λόγω αυτής της αβεβαιότητας μπορώ να τον βάλω στους κύριους χώρους(δόμηση) που με συμφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.