Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση ισχύος Ν.4014/2011 μέχρι 30/12/11


Recommended Posts

Πράγματι και σε εμένα το κουτάκι "διάθεση σχεδίων" εμφανίζεται αλλά δεν είναι ενεργό. Απ' ό,τι έχω καταλάβει ενεργοποιείται όταν γίνει ολοκληρωμένη υπαγωγή. Αυτό άλλωστε δείχνει και το βίντεο που δείχνει τη διαδικασία της ηλεκτρονικής υποβολής.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχετε ακούσει τίποτα σχετικά με την τελική ημερομηνία καταβολής ποσού εφάπαξ εάν η αίτηση έγινε πριν τις 30/11/2011? Εξακολουθεί και είναι η 22/12/2011?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε ακούσει τίποτα σχετικά με την τελική ημερομηνία καταβολής ποσού εφάπαξ εάν η αίτηση έγινε πριν τις 30/11/2011? Εξακολουθεί και είναι η 22/12/2011?

 

Με ενδιαφέρει κι εμένα αυτό !!

 

Άκουσε κανείς κάτι?????

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν δεν μπει σε κάποιο ΦΕΚ η παράταση δεν μπορούν και επίσημα μα αλλάξουν αυτές τις ημερομηνίες, οπότε υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν δεν μπει σε κάποιο ΦΕΚ η παράταση δεν μπορούν και επίσημα μα αλλάξουν αυτές τις ημερομηνίες, οπότε υπομονή.

Δηλαδή σε αυτούς που θέλουν να πληρώσουν εφάπαξ και μένουν εξωτερικό καλύτερα να τους πω να τα στείλουν τώρα και εάν παραταθεί, που σίγουρα (δεν μπορεί κάποιος που ήταν συνεπής στην πρώτη ημερομηνία να κλιθεί να πληρώσει τώρα ενώ οι άλλοι πιο μετά, πρέπει όλοι την ίδια ημερομηνία), να τα πληρώσει τότε. Και πάλι αν τα στείλει ας πληρώσει τώρα να μη μου μένουμε και στο δικό μου μέσα λογαριασμό. Τι να πω τελευταία στιγμή θα ανακοινωθεί αυτό γιατί θέλουν να πληρώσει ο κόσμος τη πρώτη δόση και τα εφάπαξ ποσά.... αφού υπάρχει αυτή η αβεβαιότητα της ημερομηνίας...

Link to comment
Share on other sites

Κοινό μυστικό για εμάς του μηχανικούς το άρθρο της καθημερινής. Πολλοί ρωτάνε για τα πρόστιμα, λίγοι "ψωνίζουν" τελικά. Ο νόμος 4014 πρέπει να "παγώσει" για λίγο, να γίνει απλός,κατανοητός και εφαρμόσιμος και φυσικά οι δόσεις περισσότερες και τα πρόστιμα μικρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού πληρωθεί όλο το πρόστιμο και γράψεις Α/Α αμοιβής, τότε θα ενεργοποιηθεί και το κουτάκι. (μόλις πας να κάνεις την τελική υπαγωγή μετά τις πληρωμές, θα σου το ζητήσει πρώτη φορά).

Για τα σχέδια περίμενε. Καλό Πάσχα και βλέπουμε.

Που αλλού να την γράφουμε; Μία και καλή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.