Μετάβαση στο περιεχόμενο

N.4014 υπαγωγη , με νομιμοποιηση σε τρια χρονια


Recommended Posts

Σε σεμινάριο του ΤΕΕ στη Θεσσαλονίκη την προηγούμενη εβδομάδα είπανε ότι βάζεις κανονικά όλα τα τετραγωνικά της αυθαιρεσίας και πληρώνεις το παράβολο που προκύπτει αντίστοιχα. Για το επόμενο στάδιο περιμένουν να ετοιμαστεί το σύστημα για να υπάρχει επιλογή να πατήσεις. Βέβαια τόνισαν έντονα να είναι ο μηχανικός σίγουρος ότι μπορεί να εκδοθεί η άδεια!! ( π.χ. λόγω στατικών )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Τι γνώμη έχετε για την περίπτωση στεγάστρου (θεωρείται ημιυπαίθριος και πάει με αναλυτικό), σε δώμα αποκλειστικής χρήσης, όταν έχουμε υπόλοιπο βάσει Ο.Α. Πρέπει να εκδοθεί άδεια νομιμοποίησης?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε συμφέρει να πληρώσεις το πρόστιμο! Θα είναι πολύ λιγότερο το συνολικό κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι συμφέρει να πληρώσω το πρόστιμο, έχω όμως αυτή την επιλογή ή υποχρεωτικά πρέπει να πάω για άδεια?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ κι εγώ ότι έχεις επιλογή γιατί η διατύπωση του αρθρου 26 παρ. 2,κρύβει αυτήν την επιλογή!!δεν αναφέρει ΠΡΕΠΕΙ παρα μόνο ΜΠΟΡΕΙ και ΕΦΟΣΟΝ.....

καλούμαστε τώρα εμείς να συζητάμε μεταξύ μας τι καταλαβαίνει ο καθένας για ένα νομοσχέδιο που σε κάνει να ψάχνεσαι σε κάθε παράγραφο........

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπερβαίνεις το μέγιστο ύψος οπότε ημιυπαίθριοι δεν επιτρέπονται άρα δεν έχεις την επιλογη της νομιμοποίησης?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.