Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση για την πρώτη δόση του προστίμου των αυθαιρέτων?


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά νομίζω οτι για να ισχύει αυτό με το 1% πρέπει να έχει καταβληθεί η πρώτη δόση.....

κάπου ειχα διαβάσει οτι αν δεν καταβληθεί η πρώτη δόση ή το ποσό εφαπαξ με εκπτωση 20% μεχρι 22/12 δεν μπαίνει στην ρύθμιση

και η επόμενη προθεσμία πληρωμής ειναι στις 30/12 που μπορούμε να πληρώσουμε μονο όλο το ποσο χωρίς την εκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα καλα που λετε...

Αλλα ισχυαν πριν την παραταση...

Αν εγω εκανα αιτηση σημερα, πως θα πληρωσω το παραβολο και την πρωτη δοση μεχρι αυριο???

Ή αν πληρωσα το παραβολο σημερα, ποτε θα πληρωσω την πρωτη?????

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

αυτο Terry που λες ειναι σωστο χτες ρωτησα στο τεε για τις αιτησεις του Νοεμβριου και μου ειπαν οτι η υποχρεωτικη πληρωμη ειναι μεχρι 22/12 για τις αιτησεις του Δεκεμβριου σιγουρα εχει παραταση αλλα δεν υπαρχει κατι επισημο....

 

απλα ηθελα να διευκρινισω οτι αφου πληρωθει η πρωτη δοση ισχυει το 1% κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε μονο για τις αιτησεις που εγιναν μεχρι 30/11 να το δεχτω και ειναι και λογικο...

Διαφορετικα σε καθε παραταση θα πηγαιναν ολα μπροστα με αποτελεσμα αν τραβηξει ο νομος 3 χρονια να εχεις δυνατοτητα να πληρωσεις το παραβολο το 2014..!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...........

 

ωραια εξελιξη αυτη...

 

δηλαδη καποιος που πληρωσε παραβολο πριν 3 μερες, επρεπε να εξοφλησει μεχρι σημερα και την 1η δοση?

 

αφου η προθεσμια ειναι μεχρι 31/12, υπαρχει ανακολουθια.

 

συνονιστειτε ρε στο υπεκα.

Edited by sundance
Link to comment
Share on other sites

και πως θα εκδοσω εγω την πρωτη δοση για να πανε να πληρωσουν αφου αυριο θα ειναι κλειστο το σύστημα?τοσο ανοργανωσια πια..ειναι πολυ σοβαρο το θεμα και το εχουν γραψει κανονικα..ειναι δυνατον να λενε θα παρει παραταση με νομοθετικη ρυθμιση και μια μερα πριν να μην εχει βγει τιποτα??τόσο αχρηστοι δηλαδη?

Edited by iguana
Link to comment
Share on other sites

Χθες πληρωθηκε παραβολο (στο συστημα ειχα ημερομηνια εξοφλησης 30/11/11)

Σημερα εκανα προσωρινη υποβολλη με εφαπαξ καταβολη και μου εβγαλλε ημερομηνια καταβολης 31/12/11!!!!!!!

Οτι να ναι...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου έβγαλε 30/12 προθεσμία για εφάπαξ καταβολή με έκπτωση 20%?? Δηλαδή αν ανανεώσω την αίτηση θα μου βγάλει κ εμένα αυτη την προθεσμία? Χθες έκανα ανανέωση αλλα προθεσμία εφαπαξ καταβολής μου βγαζει 22/12/11.

Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι είναι αστείοι και επικίνδυνοι, δεν έφταναν όλα αυτά, σήμερα πήγα να πληρώσω το παράβολο για λογαριασμό πελάτη μου και μου ζητήσανε τραπεζικό λογαριασμό για να μπορέσω να πληρώσω ενώ θα πλήρωνα με μετρητά. Όταν τους ρώτησα τι τον θέλουνε μου είπανε ότι εδώ και μια εβδομάδα άλλαξε το σύστημα τους και για να δεχτούν πληρωμή πρέπει να δηλώσεις και τραπεζικό λογαριασμό γιατί τους το ζήτησε το υπουργείο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.