Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλημα με Γεωγραφικο Εντοπισμο!


Recommended Posts

Εχω προβλημα με τον γεωγραφικο εντοπισμο.Ανοιγει το παραθυρο αλλα δεν εμφανιζεται καθολου ο χαρτης!Ολες τις προηγουμενες μερες δεν υπηρχε τετοιο προβλημα.Συμβαινει μονο σε μενα η απλα εχει προβλημα σημερα το συστημα του ΤΕΕ?

Link to comment
Share on other sites

εγώ το παρατήρησα εχθές το βράδυ αργά.

το ίδιο όμως συμβαίνει και σήμερα που ξαναπροσπάθησα. ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαίνει.

να περιμένουμε λίγο μήπως κάποιος (υπομονετικός) καταφέρει να βγάλει γραμμή στο τεε και μας απαντήσουν

Link to comment
Share on other sites

Στον explorer όταν ανοίγει το αναδυόμενο παράθυρο βγάζει μια ερώτηση για το αν θα εμφανίζεται μόνο ασφαλές περιεχόμενο και πρέπει να πατηθεί το κουμπί "Εμφάνιση όλων των περιεχομένων"

 

Στον Firefox έχω αυτό το πρόβλημα μόνο στο laptop... και το ψάχνω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα στον mozilla δεν καταφερα να το διορθωσω γιατι δεν μου βγαζει αναδυομενο παραθυρο.Εχεις δικιο ομως.Μπηκα στο Chrome και το διορθωσα.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια περίεργη λύση αλλά δούλεψε στον Firefox. Έκανα εκκαθάριση ιστορικού (όλα), κλείσιμο firefox, άνοιγμα και ως δια μαγείας ο χάρτης φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Δεν το σκεφτηκα!Εχεις απολυτο δικιο.Μου ειχε ξανατυχει παλιοτερα σε αλλη εφαρμογη και τωρα ουτε που το σκεφτηκα να το τσεκαρω.Λυθηκε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Μήπως κάποιος συνάδελφος μπορεί να μου αναφέρει αν δουλεύει καλά ο γεωγραφικός του εντοπισμός; Προσπάθησα με iexplorer, chrome, mozzila καθως και σε άλλο υπολογιστή και δεν ανοίγει ούτως ώστε να δω το χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Δουεύει συνάδελφε. Δοκίμασε στον iexplorer να εισάγεις τη σελίδα του τεε στην καρτέλα compatibility view settings (από το μενού tools) και ξαναφόρτωσε τη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος συνάδελφος μπορεί να μου αναφέρει αν δουλεύει καλά ο γεωγραφικός του εντοπισμός; Προσπάθησα με iexplorer, chrome, mozzila καθως και σε άλλο υπολογιστή και δεν ανοίγει ούτως ώστε να δω το χάρτη.

 

Πρέπει να ρυθμιστεί το μικτό περιεχόμενο

Για το Firefox υπάρχουν συγκεκριμένες οδηγίες στο πάνω μέρος της κεντρικής σελίδας, πριν την είσοδο.

Παρακάτω είναι το doc με τις οδηγίες.

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/auth4178/note20130821.doc

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.