Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγές προστιμου, μετα την οριστικη υποβολη και εφαπαξ καταβολη του.


Recommended Posts

Το εφάπαξ θέλει προσοχή γιατί δηλώνεις ότι έχεις κάνει τα σχέδια και είναι όλα οκ με τα νούμερα που έβαλες.Αν λοιπόν πληρώσει και εξοφληθεί πως θα μπορέσεις να επαναπροσδιορίσεις τα ποσά?Πάρε λοιπόν λίγο χρόνο από τον ιδιοκτήτη να κάνεις την αποτύπωση να σιγουρέψεις τα μ2 των παραβάσεων και μετά προχώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και τι θα γίνει συναδελφοι με το χρονικο περιθωριο της 22/12 για την πληρωμη αφαπαξ? Το λεω για το χρόνο που θα πρεπει να πάρουμε απο κάποιους πελάτες γιατί έχω και εγώ περίπτωση όμοια με του nickx.

Link to comment
Share on other sites

προς ενημέρωση :

έχω περίπτωση ενώ είχε εξωφληθεί ήδη (προσωρινή υπαγωγή), έκανα μία αλλαγή μετά που βγήκε η Θ4... επναυπέβαλα την προσωρινή, επαυπολογίστηκε το πρόστιμό και βγήκε νέα εντολή με το υπόλοιπο προς καταβολή ποσό, απλά αυτά που είχαν πληρωθεί (παράβολο και αρχική εφάπαξ) αφαιρέθηκαν από το όλο τελικό ποσό...

Edited by kontegr
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αν δεν έχεις πατήσει "οριστική", όπου τότε δηλώνεις ότι έχεις στην κατοχή σου σχέδια κλπ, μπορείς να κάνεις αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αν δεν έχεις πατήσει "οριστική", όπου τότε δηλώνεις ότι έχεις στην κατοχή σου σχέδια κλπ, μπορείς να κάνεις αλλαγές.

 

 

Έτσι ακριβώς είναι! Εγώ τους έχω αφήσει όλους σε προσωρινή υπαγωγή εκτός από αυτούς σε παραδοσιακούς οικισμούς που περιμένουνε την επιτροπή και είναι σε αρχική υποβολή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν πληρωθεί το εφάπαξ ποσό που σημαίνει πως έχει εξοφληθεί το πρόστιμο και κάνω αλλαγές στα φύλλα καταγραφής (πχ αυξήσω κάποια τετραγωνικά) και πατήσω υποβολή δήλωσης (το εικονίδιο με το φάκελο), το σύστημα δεν θα κάνει οριστική υποβολή αλλά θα επανυπολογίσει τα πρόστιμα;

Edited by nickx
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.