Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τα απλά βήματα μιας οικοδομικής άδειας


Recommended Posts

Τα σχέδια για τα στατικά τα θέλουν εις διπλούν, το ίδιο υποθέτω ότι θα ισχύει και για το τεύχος υπολογισμού.

 

Είχε ειπωθεί ότι τα πάντα τα υποβάλλουμε εις διπλούν (τουλάχιστον).

Αυτό ισχύει και για τα φορολογικά; Σημείωμα κατάθεσης εισφορών και φωτοτυπίες για ότι πληρώνουμε;

Link to comment
Share on other sites

1 φορά τα φορολογικά;

 

Το τεύχος υπολογισμού στατικών και το τεύχος υπολογισμού θερμομονωτικής επάρκειας, από 2 φορές;

Link to comment
Share on other sites

όλες τις μελέτες εις διπλούν, την μια σειρά την αφήνεις στην πολεοδμία την άλλη τη παραδίδεις στον ιδιοκτήτη (για το σπίτι :) )

 

τα φορολογικά δεν είναι μελέτη, αν θες στο τέλος κράτα μια φωτοτυπία για το αρχείο σου

Link to comment
Share on other sites

το ΣΑΥ-ΦΑΥ, ο χρονικός προγραμματισμός, το ΕΚΚΟ και τις κρατήσεις εισφορές θα τις υποβάλλω μαζί "πακετάκι" στο τέλος;

 

Εχω υποβάλλει όλες τις μελέτες και μου εχουν απομείνει τα παραπάνω. Θα τα υποβάλλω όλα μαζί;

 

Τα υποβάλλω με αίτηση. Τι θα γράψω στην αίτηση για την υποβολή των φορολογικών;

υποβάλλω "τις κρατήσεις" / "τα φορολογικά" / "τα παράβολα" ?

 

Επίσης πρέπει να αναφέρω στην αίτηση ότι υποβάλλω και το "αδειόχαρτο"; ή αυτό το υποβάλλω χωρίς αίτηση, ανεπίσημα;

 

Το αδειόχαρτο να το υποβάλλω μαζί με όλα τα παραπάνω ή να το αφήσω για το τέλος;

 

 

Ρωτάω, γιατί η πολεοδομία είναι σε άλλη πόλη και να αποφύγω εαν μπορώ, άσκοπες μετακινήσεις

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα τα έκανα όλα μαζί

 

νμίζω πως δεν χρειάζεται αιτηση, αν θες κάνε μια και την παραδίδεις εφόσον στο ζητήσουν

Link to comment
Share on other sites

Στον χρονικό προγραμματισμό, ζητείται και αναλυτική περιγραφή των εργασιών σε στάδια ή αρκει μόνο το διάγραμμα Gantt;

 

έχω αντίγραφα από τον χρονικο προγραμματισμό δυο Ο.Α., στη μια περίπτωση μαζί με το διάγραμμα Gantt υπάρχει και αναλυτική περιγραφή των εργασιών σε στάδια, ενώ στην άλλη περίπτωση υπάρχει μόνο το διάγραμμα Gantt χωρίς περιγράφη των εργασιών.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.