Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΕΑ και κεντρική θέρμανση που δε χρησιμοποιείται


Inzaghi

Recommended Posts

Οικοδομη του 1970.

Εγκατασταση κεντρικης θερμανσης υπαρχει (υπηρχε καλυτερα) αλλα πριν καποια χρονια αποφασιστηκε να την καταργησουν και να αλλαξουν θερμανση, ο καθενας ατομικα.

Πλεον οι περισσοτεροι εχουν ΦΑ

 

Το διαμερισμα της πελατισσας μου ειναι αδειο αυτα τα χρονια που αποφασιστηκε να κοπει η ΚΘ. Μπαινω και βλεπω σωματα με σωληνωσεις ΚΘ σκουριασμενες

Ο λεβητας βρισκεται καπου στο υπογειο, αχρηστευμενος, κλειδι λεβητοστασιου χαμενο. Τοσα χρονια που εχει να χρησιμοποιηθει.

Μου ειπε ο διαχειριστης οτι κοπηκαν σωληνωσεις.

 

Προσβαση δεν εχω, δε νομιζω πως θα καταφερω να εχω και ποτε.

Τι παραπανω, δηλαδη, χρειαζομαι για να θεωρησω πως το διαμερισμα μου θερμαινεται με του ΚΑ το συστημα θερμανσης?

 

Για ΦΕ ουτε λογος, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγω αυτό θα θεωρούσα, το ΚΑ

 

Αλλα για καλό και για κακκό πάρε νάχεις και καμμιά φωτο στις σωληνώσεις και το λέβητα όπως τον περιγράφεις...νάχεις μια πισινή βρε αδερφέ

Link to comment
Share on other sites

Φωτο στις σωληνωσεις μπορω να παρω μοναχα απο το διαμερισμα μου

Για να βγαλω φωτο το λεβητα πρεπει να φερω κλειδαρα....  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

Καλή χρονιά να έχουμε!

 

Σε νέο διαμέρισμα (που πρόκειται να ενοικιαστεί) έχουν εγκατασταθεί οι σωληνώσεις για θέρμανση αλλά δεν έχει αγοραστεί ο λέβητας/καυστήρας και τα σώματα.

 

Να βάλω ότι έχει θέρμάνση; Δε γνωρίζω βέβαια τα καυστήρα/λέβητα θα αγοράσουν με τι προδιαγραφές.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι περίεργος να δω ποιος υπέγραψε την υπεύθυνη δήλωση ότι εφαρμόστηκαν όλες οι μελέτες. Κανονικά αυτό είναι ημιτελές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.