Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προθεσμία για πρώτη δόση


Recommended Posts

Νομιζω οι προθεσμιες μετρανε απο την ημερομηνια εισαγωγης στο συστημα οπως βγαινουν στο pdf.Αν δηλωσεις πχ 16.01 οτι θες εφαπαξ καταβολη εχεις -θεωρητικα- διορια ενα μηνα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά που το έμαθα έστω και αργά, από εσένα Μανώλη.. γιατί την ώρα που υπέβαλα- και έκπληκτος διάβαζα τους 2 μήνες ισχύος της βεβαίωσης- δεν είχα φροντίσει να μυρίσω τα νύχια μου...

Τι γίνεται τώρα; αν έγινε η ολοκληρωμένη υπαγωγή μπορεί να αναιρεθεί;

Γιατί θες να την αναιρέσεις?

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι ξαναδηλώνω και πραγματοποιώ νέα αυτοψία και αμείβομαι για νέα βεβαίωση μετά το λήξη ισχύος της πρώτης..;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και αυτό, αν τους πείσεις να σε ξαναπληρώσουν.Αν όχι γράψε στα σχόλια ότι η πρώτη ακυρώνεται γιατί δεν χρησιμοποιήθηκε. Αν έχεις βάλει αμοιβή στην πρώτη μη βάλεις στη δεύτερη (εγώ σε κάτι παρόμοιο έβαλα 1 €)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει αμοιβή στην πρώτη μη βάλεις στη δεύτερη (εγώ σε κάτι παρόμοιο έβαλα 1 €)

με η χωρίς ΦΠΑ ..; :mrgreen:

σ'ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έω κάνει αρχική υποβολή και οι άνθρωποι έχουν πληρώσει τα παράβολά τους. Πότε πρέπει να πληρώσουν την πρώτη δόση ή το εφάπαξ ποσό? Ένα μήνα μετά την ημερομηνία που πληρώσαν το 'παράβολό'?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα...Ένα μήνα μετά την προσωρινή υπαγωγή οφείλουν να πληρώσυον την πρώτη δόση...Και το εφαπαξ όμως? Γιατί αρχικά είχαν πει μετά από 3 μήνες η εφαπαξ πληρωμη..

 

Σε αυτούς που έχω εκδώσει παράβολο αλλά δεν έχουν πάει ακόμα να το πληρώσουν υπάρχει περιορισμός ημερομηνίας ήμπορούν να πάνε μέχρι τις 28/2?

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αρχική υποβολή αίτησης πριν τις 31-12-11. Ο ιδιοκτήτης όμως δεν πλήρωσε το παράβολο (ούτε την 1η δόση έως 31-1-12).

 

Τι γίνεται? Ακυρώνεται η αίτηση και κάνω μια καινούργια?

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι πιο σίγουρος κάνε μια καινούρια να πάρεις και τις νέες προθεσμίες..Αν θες όμως πες στο ΤΕΕ να τη διαγράψουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.