Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αεροφωτογραφίες


Recommended Posts

Ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση. Παλαιότερα είχε αναφερθεί (μάλλον στο παρόν θέμα) η παρακάτω εταιρία:

 

http://www.geomatics.gr

 

Ωστόσο, νομίζω ότι έχουν μόνο πρόσφατες α/φ (μετά το 98).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εχω πολλες περιπτωσεις στις οποιες ΔΕ βρισκω κανενα λογο να παρω αεροφωτογραφιες..απλα προσπαθω να δικαιολογησω την ημερομηνια κατασκευης, την οποια πιστοποιει και ο ιδιοκτητης με ΥΔ..

 

παραδειγμα..

 

1. φωταγωγος και Η/Χ

2. υπογειο που ξεμπαζωθηκε

3. υπερβαση δομησης 5 τμ η οποια δε ειναι ευδιακριτη απο Α/Φ

4. ΥΔ κατω απο ξυλινο σκεπαστρο

 

ολα τα παραπανω δεν εχουν απαιτηση Α/Φ...κανω καποιο λαθος που δεν παιρνω για τις παραπανω περιπτωσεις;

Link to comment
Share on other sites

εχω πολλες περιπτωσεις στις οποιες ΔΕ βρισκω κανενα λογο να παρω αεροφωτογραφιες..απλα προσπαθω να δικαιολογησω την ημερομηνια κατασκευης, την οποια πιστοποιει και ο ιδιοκτητης με ΥΔ..

 

παραδειγμα..

 

1. φωταγωγος και Η/Χ

2. υπογειο που ξεμπαζωθηκε

3. υπερβαση δομησης 5 τμ η οποια δε ειναι ευδιακριτη απο Α/Φ

4. ΥΔ κατω απο ξυλινο σκεπαστρο

 

ολα τα παραπανω δεν εχουν απαιτηση Α/Φ...κανω καποιο λαθος που δεν παιρνω για τις παραπανω περιπτωσεις;

και εγω εχω δομηση σε pilotis οποτε ουτε εμενα χρειαζετε Α/Φ.

Παρολα αυτα δεν νομιζω οτι καλυπτομαστε απο τις ΥΔ ιδιοκτητη.

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω δομηση σε pilotis οποτε ουτε εμενα χρειαζετε Α/Φ.

Παρολα αυτα δεν νομιζω οτι καλυπτομαστε απο τις ΥΔ ιδιοκτητη.

 

ναι αλλα δε γινεται διαφορετικα;

 

να παρουμε Α/Φ μονο και μονο για να λεμε οτι εχουμε Α/Φ;

 

μου φαινεται τελειως χαζο..οποτε σε αυτες τις περιπτωσεις παω με ΥΔ ιδιοκτητη και εαν μπορω αποδεικνυω ή αιτιολογω τον χρονο κατασκευης...ΔΕ γινεται διαφορετικα..

 

και στην τελικη ας παρει αποφαση το ΣΤΕ που εχει τωρα 1,5 χρονο και δεν βγηκε τπτ..ειναι ντροπη για ολους μας αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Δεν χρειαζονται Α/Φ για μερικες περιπτωσεις οπως οι δικες μας. προφανως μεχρι τωρα ο νομος για την αποδειξη της παλαιοτητας ειναι ανεπαρκης. Το μονο που φοβαμαι ειναι μηπως αλλαξουν τα πραγματα αργοτερα και δεν δεχονται τις ΥΔ και τρεχουμε....

Link to comment
Share on other sites

το θεωρω αστειο να αλλαξουν τα παντα και να τρεχουμε...ας βγαλουν μια σωστη αποφαση...ας εβγαζαν απο την αρχη..

 

θεωρω οτι Α/Φ πρεπει να παιρνουμε εκει που γινεται να αποδειχθει η παρανομια...

 

 

και στην τελικη η Α/Φ ειναι για να πιστοποιησεις οτι ενα σπιτι (ή ενας μεγαλος χωρος) εγινε το 2001 για παραδειγμα και οχι το 1966...δλδ τρανταχα πραγματα..

 

για τις δικες μας περιπτωσεις συνεχιζω να μην προμηθευομαι γτ ετσι κ αλλιως δε φαινεται τπτ....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο νόμος αναφέρει ότι, ....μπλα, μπλα, αρκεί Υπεύθυνη Δήλωση ιδιοκτήτη και υποστήριξη αυτής στην τεχνική έκθεση του μηχανικού!!!!!

Όταν κι αν βγει κάτι άλλο, προφανώς θα υπάρξουν εξαιρέσεις κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.