Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

υ.γ για αποδεικτικά παλαιότητας ..αεροφωτογραφίες κλπ δν αναφέρει τπτ!!!κάνω λάθιος!!!

 

το έχω διαβάσει τόσες φορές το κείμενο και πίστεψε με ήταν το μόνο που με απασχολούσε αν είχαν ενημερώσει ή όχι για τα αποδεικτικά....

 

αλλά μάταια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Μόλις μπήκα και διάβασα τις οδηγίες.Πρέπει να τα υποβάλλουμε μέχρι 21/6;

Και μια ερώτηση : Πελάτης μου σαν αποδεικτικό στοιχείο για την αυθαίρετη αποθήκη εξωτερικά της μεζονέτας, μου έφερε τη αεροφωτογραφία που στείλανε από τη δήλωση του σπιτιού στο κτηματολόγιο,όπου φαίνεται εκεί η αποθήκη.Είναι εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Μόλις μπήκα και διάβασα τις οδηγίες.Πρέπει να τα υποβάλλουμε μέχρι 21/6;

Και μια ερώτηση : Πελάτης μου σαν αποδεικτικό στοιχείο για την αυθαίρετη αποθήκη εξωτερικά της μεζονέτας, μου έφερε τη αεροφωτογραφία που στείλανε από τη δήλωση του σπιτιού στο κτηματολόγιο,όπου φαίνεται εκεί η αποθήκη.Είναι εντάξει;

 

Τα σχέδια κ.λπ. έχουν πει σε 10 ημέρες από τότε που θα μας ειδοποιήσουν ότι, υπάρχει έτοιμη η εφαρμογή για να τα υποδεχθεί.

Μάλλον δεν θα ισχύσει και θα πάει Σεπτέμβριο ή και Δεκέμβριο..... (θα δούμε).

Αν η αεροφωτογραφία έχει ημερομηνία που σε "βολεύει" τότε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το θέμα είναι ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΜΗΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ.

Εμείς και ένας υπολογιστής είμαστε.

Επιλέγεις ένα "τίτλο" και στέλνεις ένα "αρχείο". Τελείωσες....

Όπως εσύ καταλαβαίνεις ότι, πρέπει να είναι σωστό και ολοκληρωμένο αυτό το αρχείο.

Και "πατάτα" να στείλεις, αυτό θα την λάβει και σε "ξεχρεώσει".

Φρόντισε απλώς να είσαι ...."σωστός επαγγελματίας", για να μην τα βρεις μπροστά σου σε ενδεχόμενο έλεγχο του 5%.

 

Συμφωνώ απόλυτα......

 

Τα πράγματα είναι απλά και χαίρομαι που επιτέλους το μαρτύριο σιγά σιγά παίρνει τον δρόμο προς την εξιλέωση του....

 

Καταθέτουμε τον κόπο μας ορθά επαγγελματικά και αντικειμενικά και τελειώνουμε πάμε διακοπές....

 

Αν είχαμε την εικόνα του Ν3843/2012 με το στήσιμο στις ουρές και τον πανικό στις πολεοδομίες για κατάθεση των φακέλων πιστέψτε με δεν θα το άντεχα.....

 

 

Τώρα όλα είναι μπροστά στο pc σου....

 

Μόλις μπεις στο σύστημα διαχείρησης του 4014.

 

Ιάσονα σ'ευχαριστώ

 

Το σύστημα διαχείρισης δηλώσεων αυθαιρέτων επεκτείνεται με την δυνατότητα εισαγωγής των απαραίτητων εγγράφων και σχεδίων και την ηλεκτρονική διαχείριση αιτήσεων τροποποίησης. Για τον λογο αυτό από 19/6/2012 και μέχρι 21/6/2012 (που προβλέπεται να ολοκληρωθεί η διαδικασία) μπορεί να σημειωθούν μικρής διάρκειας διακοπές στην λειτουργία της υπηρεσίας.

 

Αναφέρεται efoula στο σύστημα διαχείρισης δηλώσεων αυθαιρέτων.....

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπεις στο σύστημα διαχείρησης του 4014.

 

Βρε συνάδερφε το 21/6 αφορά το πότε θα ετοιμάσουν το σύστημα έτσι όπως περιγράφεται στο εγχειρίδιο χρήσης. ΔΕΝ έχει να κάνει με καμία χρονική αποστολή σχεδίων κτλ.

 

Ας μην "αγχωνόμαστε" μεταξύ μας!!!

Link to comment
Share on other sites

μαρεσει που ησουν 100% sure!!!στις 21/6 πιθανον να ανοιξει το συστημα!!!!

αν μπεις στο συστημα δεν υπαρχει τιποτα ακομα...

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.