Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Για να ανοίξει το κουτάκι για τα παλιότερα πρόστιμα πρέπει να είσαι σε προσωρινή υπαγωγή..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγνώμη που ξαναρωτώ.

Αν είμαι στην αρχική υποβολή με πληρωμένο παράβολο, πρέπει να πάω στην προσωρινή υπαγωγή, βάζοντας για παράδειγμα όλο το ποσο εφάπαξ (20% έκπτωση) και μετά θα προσθέσω τα παλιά πρόστιμα για να ελατωθεί το συνολικό πρόστιμο? Τα παλιά πρόστιμα τα αποδέχεται το σύστημα αμέσως, ή μήπως αργεί και δεν προλάβει ο πελάτης μου τη διορία πληρωμής που δείνει το ΤΕΕ!!

Link to comment
Share on other sites

Τα αποδέχεται αμέσως το σύστημα και σου βγάζει τη διαφορά που είναι να πληρώσει ο πελάτης χωρίς να απαιτείται νέα υποβολή.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

 

πραγματικά τα αποδέχτηκε αμέσως όλα τα παλια πρόστιμα, αλλά δεν έχει κάνει την αφαίρεση , ωστε το τελικό υπόλοιπο να είναι το σωστό (δηλαδή 0) αυτό αργεί? θα γίνει αύριο?

 

λάθος μου, με την αποθήκευση διορθώθηκε!! και υπάρχει ανεξόφλητο 0!!

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Στο τεε βγήκε το σχέδιο ΤΟΤΤΕ για το δελτίο δομικής τρωτότητας. Να υποθέσω ότι αυτό δεν είναι το τελικό οπότε περιμένουμε ακόμα για να υποβάλουμε. Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

...και δεν αναφέρει καθόλου περίπτωση ββ ! ( μελέτη επάρκειας - προτάσεις ενισχύσεων κλπ )

Edited by kostassid
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω δεν τo εψαξα γιατι ειμαι σε holiday mode - mood...

 

Εγώ το "έψαξα" ... και λέω να φύγω διακοπές, μέχρι να σοβαρευτούν και να αφήσουν τα "σχέδια", "προσχέδια" και "προτάσεις" και να βγάλουν κάτι τελικό να τελειώνει επιτέλους το θέμα 4014. Μετά από 1 χρόνο και δεν γίνεται να κλείσει ο φάκελος!!! ΕΛΕΟΣ !

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εψαξα και δε βρηκα κατι, αλλα σιγουρα υπαρχει, μπορουμε να ξαναπουμε 2 κουβεντες για τα σχεδια?

Συμφωνα με το 242β υποβαλλουμε

1)αντιγραφο αδειας,οπου υπαρχει. θεωρημένη ή απλό αντιγραφο?

2) κατοψη οροφου οπου εμφαινεται η αυθαιρετη κατασκευη. Σε ακριβες αντιγραφο θεωρημενη σχεδιαζουμε με το χερι, ή μπορουμε να κανουμε μια εξ αρχης μονο με την υπογραφη μας?

3) τομες σε 1:100 οι τομες φανταζομαι εξ αρχης αφου η συνηθης κλιμακα ειναι 1:50.

4) τοπογραφικο καινουριο ή παλαιο αν υπαρχει?

5) Δ.Κ. καινουριο ή παλαιο αν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.