Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

To τελευταίο Ε9 του ιδιοκτήτη (ας μη φαίνεται το ακίνητο).

Το συμβόλαιο αγοράς του ακινήτου.

Πρόσθετη επισήμανση στα σχόλια της δήλωσης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To τελευταίο Ε9 του ιδιοκτήτη (ας μη φαίνεται το ακίνητο).

πελατης μου δεν ειχε υποβαλλει ποτε Ε9, οποτε μου εφερε υπευθ. δηλ. που να το δηλωνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι,

 

Σε περίπτωση που η δήλωση αφορά μόνο ένα στέγαστρο που δηλώθηκε με αναλυτικό, τα απαιτούμενα σχέδια παραμένουν τα ίδια?

ΟΚ για στελεχος και τοπογραφικό, βάζετε και κάτοψη και τομές? Και ΔΚ με κάποια δημείωση ότι η αυθαιρεσία δηλώθηκε με αναλυτικό?

Link to comment
Share on other sites

και οταν εχουμε ξεμπαζωμενο υπογειο που παει με αναλυτικο, εκτος απο μια τομη που εχει κ νοημα, οι κατοψεις και το δκ ειναι ιδιο με της ο.α. Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Η υποβολή των σχεδίων κλπ πήρε παράταση μέχρι την 30/06/2013

Που την είδες αυτή την ημερομηνία??

Ήταν γραμμένο στο ΤΕΕ τον Ιούνιο περίπου. Τέλος πάντως σε ευχαριστώ για την διόρθωση γιατί δεν το είχα δει.

Link to comment
Share on other sites

και οταν εχουμε ξεμπαζωμενο υπογειο που παει με αναλυτικο, εκτος απο μια τομη που εχει κ νοημα, οι κατοψεις και το δκ ειναι ιδιο με της ο.α. Σωστα?

 

Σωστά ίσως κάποιες στάθμες αν εμφανίζονται στην κάτοψη ίσως να αλλάζουν. Εγώ πάντως θα συμπλήρωνα πάνω στο διάγραμμα κάλυψης ή διάγραμμα δόμησης ή τοπογραφικό τις όποιες παρεμβάσεις... δες εδώ...

http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=SV0lsUBf1VE%3D&tabid=762&language=el-GR

Link to comment
Share on other sites

πελατης μου δεν ειχε υποβαλλει ποτε Ε9, οποτε μου εφερε υπευθ. δηλ. που να το δηλωνει.

 

Δεν φτάνει, να πάει τώρα να υποβάλλει εκπρόθεσμο Ε9 και να στο δώσει να το στείλεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.