Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω ένα διαμέρισμα προς τακτοποίηση, όπου ιδιοκτήτες ήταν από 50% οι 2 σύζυγοι.Ο σύζυγος πέθανε πρόσφατα.Η σύζυγος και τα παιδιά δεν έχουν κάνει ακόμα αποδοχή κληρονομιάς, με αποτέλεσμα τόσο στο τελευταίο Ε9 όσο και στα συμβόλαια να φαίνεται ακόμα ως συνιδιοκτήτης και ο συγχωρεμένος.Τι μπορεί να γίνει σε αυτήν την περίπτωση?Αν τα παιδιά και η σύζυγος μου υπογράψουν τις υπεύθυνες δηλώσεις όπου δηλώνουν ότι είναι ιδιοκτήτες του διαμερισματος με τα τάδε ποσοστά ο καθένας, μπορεί να γίνει η τακτοποίηση Εγώ καλύπτομαι από την ερωτοαπάντηση Ε7 που λέει ότι "ακέραια την ευθύνη έχει ο φερόμενος ιδιοκτήτης σε ότι αφορά τα ιδιοκτησιακά του δικαιώματα"? Για πείτε καμια γνώμη ή αν σας έτυχε κατι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιατί δεν βγαζεις φωτογραφία υψηλής ανάλυσης και αυτά που έχεις σχεδιάσει επάνω τους. Εγώ σκέφτομαι να το κάνω ετσι

 

Επειδή με βολεύει περισσότερο το σκαναρισμένο για να σχεδιάσεις επάνω του.

Η φωτογραφία μπορεί κάπου να καμπυλώνει λόγω του φακού ή να μην την έχει τραβήξει από 100% σωστή γωνία.

Οπότε βολεύει περισσότερο το σκανάρισμα σε αυτά.

 

Τα άλλα τα βάζω για να υπάρχουν και να δείξω ότι τα έχω στην κατοχή μου, δε θα σχεδιάστει τίποτα πάνω τους, οπότε με την φωτογραφία μπορεί να δει κάποιος μια χαρά ό,τι θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Η "φιλοσοφία" είναι: Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε!!! Απλώς φροντίστε να είναι ..καθαρά!

Link to comment
Share on other sites

Όλα ασπρόμαυρα. Η διορθώσεις και η σφραγίδα μπαίνουν ηλεκτρονικά σε κόκκινο και μπλέ χρώμα αντίστοιχα, οπότε υποβολή έγχρωμου PDF από το autocad

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα!

Επειδή έχω μια πολύ περίεργη περίπτωση (διαφορές στις διαστάσεις του οικοπέδου, διαφορές στις διαστάσεις του περιγράμματος, διαφορετικό περιτύπωμα, διαφορές στα ύψη των ορόφων, διαφορές στους εξώστες κ.λ.π. κ.λ.π.) αναγκάστηκα να κάνω καινούργια σχέδια.

Πώς με συμβουλεύεται να βάλλω το κάθε σχέδιο;

Σε 1 pdf όπου στο επάνω μέρος να είναι το σχέδιο της αδείας και στο κάτω μέρος το καινούργιο; ή

σε ξεχωριστά pdf.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε σχέδιο σε ξεχωριστό αρχείο pdf.

Στο πεδίο που ζητάει το στέλεχος άδειας κ.λπ. ανεβάζεις τα εγκεκριμένα σχέδια αυτής.

Στα πεδία "κάτοψη", 'τομή" τα καινούργια που έκανες.

κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Τα πεδία κατόψεις και τομές είναι κλειστά.

Πώς μπορώ να τα ανεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι "κλειστά".

Απλώς δεν είναι προαπαιτούμενα.

Κάνεις "κλικ" στο αντίστοιχο τετραγωνάκι κι ανεβάζεις το αρχείο που θέλεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.