Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αποσο ξερω ΑΦΜ εχουν και λεει ΔΟΥ κατοικων εξωτερικου.......χωρις ΑΦΜ δεν αγοραζεις

Ε9 υποβαλλουν ΟΛΟΙ .....εδω εχουν Ε9 οι υπερακτιες δεν θαχουν οι υπολοιποι?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 31-12-12 βγαίνω στην σύνταξη

ΕΡΩΤΗΣΗ

Μπορώ να υποβάλω στο σύστημα τα σχέδια κλπ δικαιολογητικά (pdf κλπ-ΔΔΤΦΟ) μετά απο από αυτή την ημερ/νία και μέχρι την 31-6-13 όπως προβλέπεται ή θα θεωρούμε συνταξιούχος-οπότε αποκλείομαι;;

 

Πάντα με δεδομένο ότι τις δηλώσεις στο σύστημα ΤΕΕ τις έχω υποβάλει μέχρι την 31-12-12

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι μεχρι ποτε ειναι ενεργος ο κωδικος σου στα αυθαιρετα....

 

 

στις αμοιβες κανονικα δνε θα μπορεις......

 

καλη συνταξη εσυ προλαβες :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

δεν πρόλαβα -θες να πεις μάλλον ...γερός να είμαι για να την πάρω

(να ξέρεις ότι την πρώτη σύνταξη θα την πάρω μετά από 14 μήνες-ποιός ζει ποιός πεθαίνει μέχρι τότε -πέραν του αγνώστου του ποσού)

 

υ.γ 1 δεν τον σκέφτηκα τον κωδικό-ευχαριστώ για την βοήθεια σου και για την ευχή σου

υ.γ 2 κανονικά πρέπει να μου τον παρατείνουν από το ΤΕΕ (όχι των αμοιβών αλλά των αυθαιρέτων)

δεν ξέρω γίνεται μόνο για το ένα;;

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

γερός θασαι να την παρεις....

 

 

ο κωδικος κανονικα ειναι κοινος για αμοιβες και αυθαιρετα...........μπορει να λειτουργουν και τα 2 απλα καλο θαταν εσυ να μην κανεις αμοιβες και τρεχεις

 

ριξτες ολες φετος πληρωσε τις κρατησεις και τελος απο αμοιβες....

τα υπολοιπα απο την στιγμη που καποια ειναι και ΕΥΘΥΝΗ του ιδιωτη να στα φερει δεν μπορει καποιος να εχει προσθεσμιες επειδη πηρες συνταξη...

στην τελικη το ΄΄εργο'' θαχει ολοκληρωθει δλδ ναναι ενταγμενο στον νομο -παραβολο και εφαπαξ η δοσεις απλα θα λειπουν καποια εγγραφα....

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΚΑΝΑ, καλό είναι να φροντίσεις να έχεις ολοκληρώσει τα πάντα μέχρι την ημερομηνία που θα συνταξιοδοτηθείς!!!

 

Βεβαίως, αυτό δεν είναι εφικτό να γίνει!!!!

Για παράδειγμα, η οριστικοποίηση των δηλώσεων των οποίων το πρόστιμο εξοφλείται με δόσεις (θα γίνει π.χ. το 2015)...

Άρα, κάτι θα "σκεφτούν" αλλά μάλλον θα ...μπλέξεις κι εσύ και οι ιδιοκτήτες.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.