Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση στις Υποβαλλόμενες μέχρι 31/12/2011 αιτήσεις


Recommended Posts

Είσαι σίγουρος συνάδελφε????

 

Έχω αγχωθεί γιατι το παλιοπρόγραμμα του τεε αναφέρει σαν ημερομηνια εισαγωγής ΜΟΝΟ την ημερομηνια επεξεργασίας.......και δν αναφέρει την ημερομηνία που την κατέθεσα(αρχική υποβολή)!!!!

 

μην αγχωνεσαι.το συστημα ειναι ελαστικο γιατι ειναι ελλιπες. Αν εκανες εισαγωγη για πληρωμη-πρωτη δοση υπολογιζε ενα μηνα απο τοτε που δηλωσες τι θες.

 

δεν τρεχει τιποτα, λεφτα θελουν τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

treloepistimonas επέλεξε την έκδοση οικοδομικής άδειας και θα σε παει σε προσωρινή υπαγωγή όπου το προστιμό σου θα είναι μηδεν. Το δικό μου ερώτημα είναι αν μπορούμε τώρα κανονικά να καταθέσουμε φακελλο νομιμοποίησης κανονικά στην πολεοδομία.
Link to comment
Share on other sites

Antonis 130 ευχαριστώ κατ' αρχήν το έκανα ήδη και μου μηδένισε τα πρόστιμα. Τωρα όσον αφορά το κομμάτι της άδειας έγω έχω καταθέσει ήδη φάκελο στην πολεοδομία και είναι υπό έκδοση. Ουσιαστικά τους έβαλα στο φάκελο αντίγραφο της πληρωμής του παραβόλου και δεν μου δημιούργησαν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω μια ερώτηση συνάδελφοι έχω μια αίτηση σε επεξεργασια από τις 10-12-2011, την εχω στο στάδιο της επεξεργασίας για να πω στον πελάτη τα πρόστιμα, την καταθέτω σε αρχική υποβολή στις 24-01-2012 και πληρώνει παράβολο στις 26-01-2012! Την 1η δόση-εφάπαξ πότε πρέπει να την καταθέσει????

 

Εχω αγχωθεί που η αίτηση ήταν σε επεξεργασία απο τον Δεκέμβρη του 11 μήπως ηταν υποχρεωμένος να πληρώσει μέχρι σήμερα!!!

 

Η ημερομηνία επεξεργασίας δεν έχει καμία ουσία και χρήση.

Σύμφωνα μ ε το ΦΕΚ 268 Α 31-12-11 πληρώνεις 1 μήνα μετα

 

γ. Η προθεσμία καταβολής της πρώτης δόσης του ενι−

αίου ειδικού προστίμου του άρθρου 24 του ν. 4014/2011

για όλες τις υποβαλλόμενες μετά τις 31.12.2011 αιτή−

σεις είναι ένας μήνας από την υποβολή τους.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω απορία...κλειδωσε κανενός η δήλωση με πληρωμή παραβόλου στο 2011 ή τζάμπα σκοτωθήκαμε να προλάβουμε τις 31/1; όχι τιποτε άλλο, αλλα να ενημερώσουμε το ΤΕΕ για το πότε το συστημά τους θεωρεί ότι έχει γίνει υποβολή της αίτησης..

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι, είναι η ημερομηνία πληρωμής του παραβόλου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρε παράταση, από ΣΚΑΙ, πριν από λίγο,

 

..Την ίδια ώρα, το υπουργείο Περιβάλλοντος δίνει παράταση, μέχρι το τέλος Φεβρουάριου, σε όσους διαμένουν σε νησιά, πλην της Κρήτης και της Ευβοίας για την καταβολή της πρώτης δόσης τακτοποίησης αυθαίρετων.

Edited by SIRADRAB
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.