Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ημερομηνίες, παρατάσεις, κόντρα παρατάσεις για τον Ν.3843


howard_roark

Recommended Posts

Δίνεται η δυνατότητα περαίωσης μέχρι 31/01/2013 με αποπληρωμή του εναπομείναντος ποσού όλων των εντάξεων που έγιναν με τον ν.3843/10 (τακτοποίηση Η/Χ και αλλαγών χρήσης) ανεξαρτήτως του ποσού του προστίμου που έχει καταβληθεί έως σήμερα.

 

μα είναι πασιφανές (μόνο με τον Ν 3843)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας. Έχω ενταχθεί στο Ν.3843. Πλήρωσα την 1η δόση 23/12/2011, 2η δόση 30/1/2012 και 3η δόση 30/3/2012. Η ερώτηση είναι αν θα πρέπει να πληρώσω τις εναπομείναντες 7 δόσεις μέχρι 28/10/2012 ή μέχρι την 31/1/2013? Και αν χρειάζεται να κάνω κάτι για να πάρω αυτήν την παράταση. Σας ευχαριστώ. Από αυτά που διάβασα στο forum είμαι μέχρι τώρα εμπρόθεσμος και νόμιμος καθώς δεν αναγράφει για τον Ν.3843 για μηνιαίες δόσεις αλλά για ισόποσες. Σωστά? Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δίνεται η δυνατότητα περαίωσης μέχρι 31/01/2013 με αποπληρωμή του εναπομείναντος ποσού όλων των εντάξεων που έγιναν με τον ν.3843/10 (τακτοποίηση Η/Χ και αλλαγών χρήσης) ανεξαρτήτως του ποσού του προστίμου που έχει καταβληθεί έως σήμερα.

Οι δόσεις είνια ισόποσες και όχι μηνιαίες.

Link to comment
Share on other sites

Βεναια για το τυπικόν της υπόθεσης θα πρέπει η παράταση να ψηφιστεί σε κάποιον νόμο.Αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δίνεται η δυνατότητα περαίωσης μέχρι 31/01/2013 με αποπληρωμή του εναπομείναντος ποσού όλων των εντάξεων που έγιναν με τον ν.3843/10 (τακτοποίηση Η/Χ και αλλαγών χρήσης) ανεξαρτήτως του ποσού του προστίμου που έχει καταβληθεί έως σήμερα.

Οι δόσεις είνια ισόποσες και όχι μηνιαίες.

 

Αυτό είναι πολύ σημαντικό!!!

Μήπως μπορείς να μας βοηθήσεις και να μας πεις πού το βρήκες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ψηφιστεί ακόμα.Περιμένουμε:

 

=2014&language=el-GR"]http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=785&sni[524]=2014&language=el-GR

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω έναν πελάτη που πλήρωσε μόνο το παράβολο στο 3843, έδωσε τον φάκελο στην πολεοδομία αλλά δεν έκανε καμία άλλη κίνηση. Η πολεοδομία μου ζητάει 4014, ενώ εγώ θεωρώ ότι μπορώ να στηριχτώ στην παραπάνω δημοσίευση του ΥΠΕΚΑ και να πληρωθεί όλο το ποσό με 3843. (Έχει εκδοθεί κωδικός πληρωμής τραπέζης για Ν3843).

Μπορεί κάποιος να μου πει την γνώμη του ή τι γίνεται αντίστοιχα σε άλλες πολεοδομίες;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

συναδελφοι χρειαζομαι τη βοηθεια σας.

 

εχω μια περιπτωση για ενα αυθαιρετο του 3843 που πληρωθηκαν οι 4 πρωτες δοσεις μονον κι απο κει και περα τιποτα μεχρι σημερα.

μπορω να το ενταξω στον 4014 με συμψηφισμο των προστιμων? αν ναι ισχυει μεχρι τις 31-1-2013 ?

Link to comment
Share on other sites

Και η ανακοίνωση από το ΥΠΕΚΑ για την παράταση του 3843/2010

 

Αθήνα, 30 Ιανουαρίου 2013

 

ΔΙΕΥΚΡΙΝIΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΗΜΙΥΠΑΙΘΡΙΩΝ

 

Σχετικά με τις ρυθμίσεις των ημιυπαιθρίων και κατόπιν μεγάλου αριθμού ερωτήσεων πολιτών, το ΥΠΕΚΑ διευκρινίζει ότι οι ημερομηνίες που αφορούν τον Ν.3843/2010 έχουν μετατεθεί ήδη με νομοθετική ρύθμιση για τις 31 Μαϊου του 2013.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.