Μετάβαση στο περιεχόμενο

ακύρωση δήλωσης & προθεσμία αποπληρωμής


Recommended Posts

Και εάν τα πάρουν στην Τράπεζα και μετά ακυρωθεί η δήλωση;

 

Πήρα τηλ. στο ΤΕΕ Μακεδονίας και η κοπέλα εκεί αυτό μου απάντησε, λέτε όντως να δοκιμάσω;

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Έκανα προσωρινη υπαγωγη 23/2 με τροπο πληρωμης μηνιαίες δόσεις. Ο πελατης σήμερα με ενημέρωσε πως αποφάσισε να το πουλήσει. Ερώτηση: Μπορεί να πληρώσει όλες τις δόσεις μαζεμένες (χάνοντας το -20%), για να μπορέσω να δώσω βεβαίωση ;

Link to comment
Share on other sites

Και εάν τα πάρουν στην Τράπεζα και μετά ακυρωθεί η δήλωση;

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί η δήλωση!

Απλώς θα σε γυρίσουν σε δόσεις..... Άντε να πληρώσεις το 1% τόκο το μήνα για την καθυστέρηση κάθε δόσης. Τρίχες δηλαδή....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα προσωρινη υπαγωγη 23/2 με τροπο πληρωμης μηνιαίες δόσεις. Ο πελατης σήμερα με ενημέρωσε πως αποφάσισε να το πουλήσει. Ερώτηση: Μπορεί να πληρώσει όλες τις δόσεις μαζεμένες (χάνοντας το -20%), για να μπορέσω να δώσω βεβαίωση ;

 

Στείλε καλύτερα Fax στο ΤΕΕ, να σου ανοίξουν ξανά τη δήλωση και να τη βάλεις εφάπαξ.

Να γλυτώσει κι ο πελάτης σου το 20%.

Στείλε το fax τώρα αλλά μάλλον μετά τις 29.2 θα ενεργοποιηθούν....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά `Sos κι εγώ......

Πλήρωσα το παράβολο στις 21/12 τότε που μας λέγανε πληρώστε το παράβολο για να μπείτε στο σύστημα γιατί λήγει το Δεκέμβρη. Μπήκα προσωρινή υπαγωγή και έδειξε το πρόστιμο με εφαπαξ στις 21/12 η Ημερομηνία λήξης ήταν 22/12 !!! Μετά πήρε παράταση, έκλεισε και το σύστημα, έχασα χρόνο να ψάχνω στοιχεία παλαιότητας και τώρα είναι ανεξόφλητο...

Έστειλα φαξ στο ΤΕΕ πήγα και απο κει με πήραν απο τα μούτρα γιατι δεν έχει πληρωθεί και τους ζήτησα να γίνει κάτι αφού θέλουμε να πληρώσουμε να τελειώνουμε... Οταν το παρατήρησα δεν το πληρώσαμε γιατί στο σύστημα θα φαινόταν έτσι κι αλλιώς ληξιπρόθεσμο. Απο το Τεε μου είπαν να παω τη Δευτερα γιατί δεν ξέρανε τι μπορεί να γίνει και το χειρότερο είναι οτι προβλέπει ο νόμος δηλαδη ακύρωση να χάσω το παράβολο και να μην μπορώ να το κάνω πάλι.

Γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω? Απο τα πολλά που διαβασα κάποιος έγραφε αλλαγή των στοιχείων και του εντοπισμού στη δήλωση και να μπει ξανά απο την αρχή με νέο παράβολο....

Δεν ξέρω τι να κάνω 1) μη με κυνηγάνε 2) να μπορέσω να ολοκληρώσω τη δουλειά μου...

Υπάρχει τρόπος διαγραφής? μπορώ να το γυρίσω σε δόσεις έστω κι αν πληρώσω εγώ το παράβολο και το 20% της έκπτωσης????

Απαντήστε πλιζζζ κάποιος.......

thnx

Link to comment
Share on other sites

Χμ , να σου επισημάνω (ίσως είναι επώδυνο) τα λαθάκια σου.Πρώτον έπρεπε να πληρωθεί και χωρίς να βρεις τα έγγραφα παλαιότητας με τη φτηνή τιμή και μετά αν δεν τα έβρισκες τα άλλαζες και πλήρωναν τη διαφορά.Δεύτερον έπρεπε να πληρωθεί και ας φαινόταν ληξιπρόθεσμο , γιατί με τις ημερομηνίες γίνεται ένα μπάχαλο.Τώρα δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θες να κάνεις.Να το γυρίσεις από εφάπαξ σε δόσεις, και γιατί?Επρεπε ακόμα και τώρα να επιχειρήσεις να το πληρώσουν χωρίς να ενοχλήσεις το ΤΕΕ, αφού είπαμε ότι στις ημερομηνίες γίνεται χαμός.Μάλλον θα πάρουν συγχωροχάρτι άτυπο οι μεταχρονολογημένες πληρωμές.

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι μην το ρισκάρω πληρωθεί και μετά ακυρωθεί. Θα δωτι θα μου πουν αύριο απο το ΤΕΕ. Ισως τη γλυτώσω επειδή πήραν παράταση γενικότερα οι ληξιπρόθεσμες οφειλές στο δημόσιο. Ισως να πάω αύριο και να μου πουν να προχωρήσω στην πληρωμή.......

Κι αυτοί δεν ξέρουν τι γίνεται... τουλάχιστον να πληρωνόταν και να φαινόταν η πληρωμή μια βδομαδα πριν....

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες ανακάλυψα, πως ένα σωρό συνάδελφοι δεν έχουν ενημερώσει πελάτες για την πληρωμή. Νομίζω πως ίσως αγχωνόμαστε υπερβολικά... Εσυ Vovo τι έκανες τελικά; Εμένα δεν μου απάντησαν ούτε στο email, ούτε στο fax και δεν μπορώ να πάω από κεί επειδή μένω Αλεξ/πολη. Λέω να το πληρώσω έτσι, λιξιπρόθεσμο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ συνάδελφοι.απο λάθος δικό μου το αφμ του ιδιοκτήτη είναι λάθος και ΕΧΕΙ πληρωθεί το παράβολο.μπορω να κάνω κάτι;ΕΧΩ πανικοβληθει.στο σύστημα αλλάζει αυτο αλλα η πρώτη πληρωμή είναι με άλλο αφμ και όνομα.τι να κάνω;

 

 

Αφου τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτά που λες, τώρα μπορείς χωρίς άγχος να συμπληρώσεις και την ειδικότητά σου στο προφίλ.Οκ? Ευχαριχτώ Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.