Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποια είναι το "νορμάλ" κόστος φ/β εγκαταστάσεων?


kostinio11

Recommended Posts

Δεν κλείνεται το topic; Είναι επικίνδυνο όσο το link αναφέρει michanikos.gr . Ας συνεχιστεί στο skroutz.gr ή στο alibaba ή στο pros4s.gr αλλά όχι εδώ μέσα. Δεν μπορείτε να μην μπαίνετε στον πειρασμό του διαδικτυακού παζαριού; Τόσο μακρυά απέχει το κοντινότερό σας μαγαζί, γραφείο, εταιρία με ΦΒ;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 30
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κακό έχουν οι τιμές όταν κάποιος είναι σωστός στη δουλειά του και δεν μεταπουλάει τα προΐόντα με υπερβολικό κέρδος. Και πως θα αξιολογήσεις την πολύ καλή δουλειά όταν δεν ανφέρεις τα υλικά και το κόστος τους? Μόνο απο την τεχνική περογραφή που πλέον έχει γίνει σχεδόν ίδια απο όλους?

Πείτε μου μέσα απο προσφορά με τις ίδιες τεχνικές περιγραφές και τα ίδια υλικά που γράφει μέσα πως θα καταλάβει ο επενδυτής να ρωτήσει λεπτομέρειες για το τι του προσφέρουν, και αν δεν προσπαθούν να βγάλουν υπερβολικό κέρδος. Και μη μου πείτε είναι θέμα εμπιστοσύνης με τέτοια ποσά και εταιρείες ομίλων απο Αθήνα και Θεσσ/κη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σχετικά με τις τιμές, σιγουρευτείτε ότι το ΦΠΑ είναι το σωστό.

 

Έχω δει προσφορά με 0% ΦΠΑ (ναι, έχει κάνει off-shore).

 

Ο καταστηματάρχης είναι σωστός φορολογικά, αλλά ίσως χρειαστεί ο αγοραστής να κάνει εκτελωνισμό ή άλλες διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αμα είχατε μια προσφορά με τα ιδια λεφτά και με τον ιδιο μετατροπέα, καλώδια,βάσεις κτλ και το μόνο που αλλάζει για την κάθε προσφορά είναι τα φ/β πανέλα ποίά θα προτιμούσατε ή ποια ειναι η πιο αξιοπιστη λύση δηλαδη:

Α. τα πανέλα της Silcio

B.Centrosolar Professional

C. Conergy Power Plus

 

Ειμαι λίγο μπερδεμένος γνωρίζωντας θεωρητικά πάντα τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα του καθενός αλλά στην πράξη τι ισχύει?

π.χ. τα Silcio έχουν το χαμηλότερο συντελεστή θερμοκρασιακής ισχύος

το Centrosolar Professional έχει καλύτερο γυαλι η Conergy ακούγετε πως θα κλείσει...

 

Παρακαλώ όποιος γνωριζει η έχει εμπειρία απο τις αντίστοιχες εταιρείες ας με συμβουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα Silcio.

Εχω δει αποδοσεις και τα πανε πολυ καλα.Πληρης καθετοποιημενη παραγωγη και χρημα στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

εχουν και 12 χρόνια εγγύηση εναντι 10 των άλλων και επειδη το ψαξα και στην παραγωγή τους πχ EVA πολυμεριζετε 94% έναντι 84% που έχουν οι υπολοιποι και έτσι εξηγείτε ο χαμηλός συντελεστής το μόνο που δεν ξέρω πως συμπεριφέροντε στην πράξη και εκει κολαω έναντι των άλλων 2 που είναι πιο δουλεμένα.

Πάντως ευχαριστώ για την απαντηση

Edited by miltos
Διαγραφή παράθεσης προηγούμενου μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.