Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταβολή παραβόλου και άδεια εντός 3 ετών.


Recommended Posts

Κι εγώ ¨έδινα¨ συμβουλές σε συναδέλφους και τελικά κόλλησα.....

 

Πέρασα την άδεια στο σύστημα. Έκανα αίτηση στον Διαχειριστή. Μου απάντησε.... εξέτασε το αίτημα μου, δηλαδή.

Πάω να κάνω οριστική υπαγωγή και μου βγάζει μήνυμα ότι .... πάω για προσωρινή. Μήπως πρέπει να κάνω δύο φορές υποβολή?

Ή μήπως πρέπει να κάνω νέα αίτηση για προώθηση από προσωρινή σε ολοκληρωμένη?

Αν ξέρει κανείς... απαντάει.

Edited by yannisk72
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στο λεω γιατι σκεφτομαι μηπως πρεπει να ανεβασουμε κι αλλα πραγματα εκτος του αδειοτυπου και γιαυτο δεν σε παει σε οριστικη.εχω κι εγω μια ιδια περιπτωση και δεν ξερω τι να κανω.αν βγαλεις ακρη ενημερωσε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει πουθενά να λέει ότι, αν κάνεις υπαγωγή στο άρθρο 26 είσαι υποχρεωμένος να ανεβάσεις τίποτε άλλο.

Ακόμα και τον τύπο Δελτίου Τρωτότητας που σε βάζουν να συμπληρώσεις (για να μπορέσεις να ανεβάσεις την άδεια) .... κακώς το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα αλλο δεν θελει.

 

Εγω προσωσπικα Τοπογραφικο, ΔΚ, Κατοψεις, Τομες ανεβασα αυτες που θα πανε για την εκδοση της ΟΑ.

Αλλα οχι εγκεκριμενα, απλα με σφραγιδα μου.

 

Οταν θα εκδοθει η ΟΑ, θα ανεβαζω το 2φυλλο.

Link to comment
Share on other sites

τις δηλώσεις που πάνε για έκδοση αδείας τις περαιώνουμε μέχρι 31/5? και ας βγει μετά η άδεια? γίνεται να περαιωθεί όμως ? δεν θα πρέπει να γράψουμε τουλάχιστον ότι εκδόθηκε όταν εκδοθεί η τάδε Ο.Α. της τάδε υπηρεσίας κλπ? 

Edited by Ιάμβλιχος
Link to comment
Share on other sites

Το ανέβασα, το στέλεχος της άδειας.... αλλά ακόμα σε προσωρινή υπαγωγή είμαι. Έκανα δεύτερη αίτηση πριν από λίγο και να δω πότε θα μου απαντήσουν!!

 

Το πρωί είχα στείλει και e-mail στο [email protected].

 

Αν κι η υπάλληλος που ασχολήθηκε με το μήνυμά μου, μου απάντησε στην ερώτηση που έκανα, το μήνυμά της τελείωσε με την εξής φράση:

Γενικότερα, σας ενημερώνουμε ότι από τον περασμένο Ιούνιο τα αιτήματα τροποποίησης υποβάλλονται και διεκπεραιώνονται πλέον αποκλειστικά μέσω του ηλεκτρονικού συστήματος.

Η λειτουργία αυτή περιγράφεται στο "Eγχειρίδιο χρήσης συστήματος υποβολής αρχείων και αιτήσεων τροποποίησης" που είναι αναρτημένο στην ιστοσελίδα αυθαιρέτων του ΤΕΕ.

 

Φταίω εγώ που το ¨εγχειρίδιο¨ δεν λέει τι να κάνεις για την οικοδομική άδεια.....

 

 

Ιάμβλιχε, δεν μπορείς να ¨περαιώσεις¨ χωρίς να έχει εκδοθεί η άδεια...ισχύει η προθεσμία των 3 ετών.

Εδώ δεν μπορούμε, εμείς που έχουμε την άδεια....

Edited by yannisk72
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.