Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δέχονται οι Πολεοδομίες φακέλους για νέες άδειες;


Recommended Posts

Εχεις δικιο..

Τωρα που δεν εκδιδονται ΟΑ θα της υποβαλλουμε 5-6 φορες για να εχουμε δουλεια...

Αμα σε ρωτησεις κανεις ποσες ΟΑ "εβγαλλες" ξερεις τι θα του πεις... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νοιάζομαι το κερ…το μου μέσα, πριν μια εβδομάδα με έδιωξαν γιατί η επαε (ΣΑ) ήθελε διάγραμμα δόμησης…

να μην γίνομαι κουραστικός διαβάστε προηγούμενη ανάρτηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ....βαράω μύγες και περιμένω τους του 4014!

Για άδειες ούτε λόγος....

 

Άκου περίπτωση:

 

Πήρα άδεια διόροφου 250 τ.μ. για Λαγονήσι Αττικής πριν 3 μήνες!

Απάντηση ιδιοκτήτη (μεγαλογιατρού που ζει στο εξωτερικό) ήταν να ξεκινήσουμε εκσκαφές.... "πες μου σε παρακαλώ τι υπόλοιπο έχουμε να στα στείλω, γιατί τελικά αποφάσισα να μην το χτίσω στην Ελλάδα τώρα με όλα αυτά που γίνονται. Ανέθεσα στο δικηγόρο μου να βρει μια πολυκατοικία ν' αγοράσω στη Βουλγαρία και θα επενδύσω εκεί τα λεφτά προς το παρόν".

Εγώ ...κουφάθηκα....

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανει ο ανθρωπος...

Θα παρει πολυκατοικια, θα βγαζει και λεφτα και θα του κοστισει και τα μισα απο το να εχτιζε μεζονετα στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Η θεωρία του χάους (όπως ειπώθηκε και σε άλλη σχετική συζήτηση) θα είχε προχωρήσει πολύ περισσότερο αν εξ αρχής είχε σαν μοντέλο έρευνας τη χώρα ...

Στη χώρα, οι εκλογές (με πραγματικό μέσο όρο επανάληψης 2 χρόνια και συνταγματικό 4 χρόνια) γίνονται με τουλάχιστον δίμηνη προεκλογική περίοδο κατά τη διάρκεια της οποίας όλοι προσπαθούν να εξασφαλίσουν πελάτες (συγνώμη ψηφοφόρους) ...

Τα φορτηγά ελευθερώνονται, τα γενόσημα δεν συνταγογραφούνται, οι άδειες ξαναβγαίνουν με το παλιό καθεστώς, οι Δ.Υ. θα αξιολογηθούν σε βάθος τριετίας, ο ΝΟΚ δεν είναι καλός ακόμη και αναβάλεται η εφαρμογή του κλπ.

Το μόνο σίγουρο, για τον πολίτη, είναι ότι θα έρθει η τρόϊκα μετά τις εκλογές να επιβάλλει νέα μέτρα (διότι δεν συνεμορφώθη προς τας υποδείξεις) για τα οποία κανείς δεν θα είναι υπεύθυνος ...

 

Υ.Γ.

γιατί απορούμε με το γιατρό, οι τέως κατασκευαστές έβγαλαν τα χρήματα στην Αγγλία γιατί δεν εμπιστεύονται την Ε.Ε. ...

Edited by kan62
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν διάβασα το newsletter είναι σημερινή δημοσίευση?

Δεν νομίζω να έχει ημερομηνία 1/4/2012 και φάμε καμία φόλα!!!!

Σημαντικό γιατί φεύγω για πολεοδομία!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν διάβασα το newsletter είναι σημερινή δημοσίευση?

Σημαντικό γιατί φεύγω για πολεοδομία!!!!!

 

Είναι σημερινή ...

Το χαρτί που θέλεις να πάρεις γράφει πάνω αριστερά ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και το όργανο που σε προστατεύει λέγεται ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ...

Την επίσκεψη δεν την αποφεύγεις ...

Link to comment
Share on other sites

Ας βγει ΦΕΚ πρώτα και μετά θα ισχύουν οι παρατάσεις αυτές!!!!!

 

Σε τουλάχιστον 15 ημέρες, εκτός και γίνει πιό γρήγορα με Υπουργική Απόφαση (μάλλον αδύνατο).

Μέχρι τότε παίζουμε ...."κυρά κουμπάρες"!!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Η πρόθεση της "κουμπάρας" ΥΠΕΚΑ θα φανεί σήμερα στις 18:00 που ψηφίζεται στο σύνολο ο ΝΟΚ που ενδεχομένως "θα" περιλαμβάνει και το συγκεκριμένο θέμα ...

 

Υ.Γ.

Και γιατί, μετά από μιά τέτοια αναστολή, οι πολεοδομίες να μην αρνηθούν το "παλιό" καθεστώς λόγω έλλειψης προσωπικού ;

Υπάρχει και νόμος που άλλαξε την ονομασία αντικειμένου από "τασάκι" σε "ποτηράκι" ...

Edited by kan62
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.