Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορίες για μελετητικά και εργοληπτικά πτυχία


vasilis88

Recommended Posts

ενω με το εργοληπτικο ικαρε μπορω να ειμαι και μισθωτος σε ιδιωτικη εταιρεια κ με εργοληπτικο πτυχιο?

Βρε vasilis 88 τι παιδευεσαι.Εσυ σαν πτυχιουχος (αποφοιτος ΤΕΙ) δεν εχεις δικαιωμα να παρεις μελετητικο.Μονο εργοληπτικο.Ολες οι εταιρειες που παιρνουν εργα (εκτος αν ειναι εργα με αυτεπιστασια) ειναι ιδιωτικες .Αν ενδιαφερεσαι παρε το Νομο 3669/08 για αρχη και μελετησε τα αρθρα που αναφερονται στα ερωτηματα σου.Και μετα εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 29
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό που λέμε να σε έχει με 'μπλοκάκι' Απόδειξη Παροχή Υπηρεσιών. Ασχετα αν η ιδιωτική εταιρεία χτυπάει δημόσια ή ιδιωτικά έργα. 2 φίλοι μου που εργάζονται με αυτό το καθεστώς σε πολύ γνωστές κατασκευαστικές έχουν ΜΕΚ και μάλιστα το έχουν στελεχώσει σε άλλες εταιρέιες.....

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μια ερώτηση και απο μένα... Για ΜΕΚ γράφει στην αίτηση που κατέβασα οτι χρειάζεται πενταετία απο την απόκτηση του πτυχίου...

Εγώ που έχω τριετία δεν μπορώ δηλαδή; Γιατί γράφει κάτι για τα 3 χρόνια αλλά δεν το πολυκατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και απο μένα... Για ΜΕΚ γράφει στην αίτηση που κατέβασα οτι χρειάζεται πενταετία απο την απόκτηση του πτυχίου...

Εγώ που έχω τριετία δεν μπορώ δηλαδή; Γιατί γράφει κάτι για τα 3 χρόνια αλλά δεν το πολυκατάλαβα

στα τρια χρονια παιρνεις το παλιο νομαρχιακο πτυχιο

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς...Θα πρέπει να έχεις βάση του αρχκού σου ΜΕΚ Α, επιχείρηση Α1 ΜΕΕΠ.. Το ανώτατο όριο προυπολογισμού έργου είναι 90.000ε σε αυτή την περίπτωση..

Αν κάπου έχω λάθος να συμπληρώσει συνάδελφος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δηλαδη σε τρια χρονια σαν πολιτικος μηχανικος μπορω να γινω ΕΔΕ ?μεχρι τι προυπολογισμο?

 

μια διευκρινηση, σε 3 χρονια απο την εγγραφη στο ΤΕΕ και οχι απο την ληψη πτυχιου οπως ισχυει για τους Τ.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.