Μετάβαση στο περιεχόμενο

Energynius για ΚΕΝΑΚ (Παρέχεται Δωρεάν στα σεμινάρια της fibran)


JTB

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από την διαφήμηση αυξάνονται και οι πωλήσεις της εταιρείας....Που δεν "παράγει" λογισμικά, αυτό είναι.....marketing

Link to comment
Share on other sites

Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς το πρόγραμμα για τα βγάλει ΠΕΑ;

 

Αν ναι ας μου λύσει μια απορία: πως αντιστοιχούμε τους συντελεστές σκίασης στους τοίχους; Όλοι οι τοίχοι που βγάζει το πρόγραμμα έχουν ονομασία του στυλ "Όροφος_1 Τοίχος_1", και από το σχεδιαστικό αυτό δεν αλλάζει.

 

Οπότε είναι αδύνατον να ξέρω σε ποιόν τοίχο να βάλω τους συντελεστές...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε τηλ. επικοινωνία με την εταιρεία έμαθα ότι για να λάβει κάποιος τους κωδικούς του προγράμματος ώστε να μπορεί να το τρέξει online χρειάζεται οι κωδικοί του ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ να είναι στο όνομά του. Δηλ. απ' ότι κατάλαβα αν π.χ. κάποιος που για επιθεωρήσεις χρησιμοποιεί τους κωδικούς ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ άλλου συναδέλφου, δε μπορεί να χρησιμοποιήσει το Energynius για μελέτη.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν ναι θα πρέπει κάποιος οπωσδήποτε να μπει στα έξοδα για αγορά του ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ με προσωπικούς κωδικούς, ώστε να κάνει προσωπική χρήση του Energynius για μελέτη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει...είχαν στείλει μαιλ σε φίλο μου που χρησιμοποιούσε τους κωδικούς μου....Κατάλαβες άλλο όνομα αυτός, σε άλλο όνομα οι κωδικοί problem...

Βασικά η εταιρεία δεν έχει θέμα, το πρόβλημα είναι από το ΤΕΕ!! εκεί μπλοκάρεται η διαδικασία....Και από την μυγα ξίγκι θέλουν να βγάλουν...Τι πειράζει που έδωσα στο φιλαράκι μου τους κωδικούς να εξασκείται ο άνθρωπος....

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε τι θα πείραζε...

Επομένως χωρίς δικούς σου κωδικούς ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ, μελέτη γιοκ.

 

Κατά τ' άλλα το πρόγραμμα τι λέει; Αξιέπαινη προσπάθεια όπως κ να χει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μπορείς να δηλώσεις το όνομα αυτού που έχει τους κωδικούς...επικοινώνησε με την εταιρεία και πες τους την ιστορία...Ξέρουν αυτοί

Το πρόγραμμα είναι αρκετά καλό αν και δεν έχω ασχοληθεί πολύ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Συνάδελφοι καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω

α) εάν κάποιος έχει υποβάλλει ΜΕΑ με energynious στην πολεοδομία και έγινε αποδεκτή,

β) εάν ναι, το τεύχος υπολογισμών ποια μορφή είχε, διότι όπως καταλαβαίνω από το manual, το πρόγραμμα δεν

δίνει τεύχος αναλυτικών υπολογισμών των απαιτούμενων μεγεθών σύμφωνα με την πρότυπη μελέτη του ΤΕΕ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.