Μετάβαση στο περιεχόμενο

Energynius για ΚΕΝΑΚ (Παρέχεται Δωρεάν στα σεμινάρια της fibran)


JTB

Recommended Posts

Μπορεί να το ξέρουν πολλοί αλλά δεν το έχω δεί κάπου γραμμένο...

 

http://www.energyniu...nar_request.php

 

 

Πρόγραμμα θερμομόνωσης

Εγχειρίδιο Χρήσης

Λογισμικό Ενεργειακής Μελέτης

σύμφωνα με τον Κ.Εν.Α.Κ.

(πιστοποιημένο με την έγκριση 217/09-11-2011

του ΕΥΕΠΕΝ)

 

 

Το energynius αποτελεί για την FIBRAN ένα ανοιχτό δίαυλο με τον τεχνικό κόσμο. Έχει

εξοπλιστεί με την αιχμή της τεχνολογίας σε ότι αφορά τα εργαλεία που χρησιμοποιεί

και διαθέτει ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας για συζήτηση τόσο με το τμήμα υποστήριξης

όσο και με τους υπόλοιπους χρήστες.

Με την ελπίδα το Energynius να αποτελέσει ένα αναπόσπαστο εργαλείο στις μελέτες

σας η FIBRAN είναι ανοιχτή σε κάθε πρόταση που θα μπορούσε να βελτιώσει το

λογισμικό.

 

Μπορείτε να κατεβάσετε σε pdf το manual να το δείτε τί κάνει...

 

Μπράβο τους!

Edited by JTB
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

H fibran είχε βγάλει και παλαιότερα ένα αντίστοιχο software για θερμομόνωση.

 

Μπράβο στην εταιρία που επέλεξε να διαφημιστεί με τόσο χρήσιμο τρόπο, συνεχίζοντας τη δωρεάν προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

"Για να λάβετε κωδικούς για το πρόγραμμα ενεργειακής μελέτης ENERGYNIUS θα πρέπει να παρακολουθήσετε ένα από τα σεμινάρια που πραγματοποιεί η FIBRAN."

Link to comment
Share on other sites

Το δωρεάν που είναι?????

2310...τηλέφωνο δεν είναι από Θεσσαλονίκη? Για το σεμινάριο.....λέμε τώρα. Φυσικά θα υπάρχει και ανάλογο κόστος.

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα συνάδελφο Ίκαρε που έχει παρακολουθήσει το σεμινάριο το οποίο είναι δωρεάν και έχει πάρει τους κωδικούς, απλά διαφημίζουν και τα προϊόντα τους ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για Αθήνα, μπορείς να ρωτήσεις με ένα τηλ, αυτο που γνωρίζω ειναι ότι η λειτουργία του ειναι παρόμοια με τα λογισμικά γνωστων εταιριων

συνδιαζει σχεδιαστικό με υπολογιστικό περιβαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Ναι... αλλά όταν ακούς τα ποσά των άλλων γνωστών εταιριών... ειδικά για εμάς που θέλουμε αυστηρά και μόνο επιθεώρηση... κάτι σε πιάνει!

 

Για όσους έχουν ασχοληθεί με την εξοικονόμηση ενέργειας σας θυμίζω ότι υπάρχουν επιστημονικές κοινότητες και κυβερνητικοί οργανισμοί που έχουν αναπτύξει ολόκληρα υπολογιστικά πακέτα για το οτιδήποτε και μάλιστα με φοβερή εξειδίκευση...

Αν υπάρχουν τίποτα μερακλήδες εδώ, ας ρίξουν μια ματιά στα εξής...

 

http://apps1.eere.en...ngs/energyplus/

 

http://www.retscreen.net/el/home.php

 

Αντιθέτως εμείς εδώ κοιτάμε να πάρουμε και το εκατοστάρικο... (βλέπε ΤΕΕ) για μια βλακεία την οποία κάνουμε και πρότυπο...

Οπότε νομίζω ότι καλό είναι να επιβραβεύουμε τέτοιες σωστές πρακτικές όπως της fibran...

Μόνο και μόνο λόγω της προσέγγισής της θα τη προτιμώ στις αγορές μου.

Edited by JTB
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν είναι δωρεάν η διανομή βγάλτε το κάπου να το κατεβάσουμε και εμείς...Από τις φωτό το βλέπω καλό.Αν είναι δωρεάν συγχαρητήρια και από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν, μόλις γύρισα από το σεμινάριο...

 

Μπράβο τους, πολύ καλό, δωρεάν.

Θεωρώ ότι παίρνει αρκετές βελτιώσεις αλλά βλέπω την ομάδα να το έχει πάρει πολύ ζεστά το θέμα και θα υπάρξουν πολλά updates.

 

Πρόκειται για πλήρη διαδικτυακή εφαρμογή ενεργειακής μελέτης και δεν χρειάζεσαι καν το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ... απλώς όπως όλα τα ιδιωτικά προγράμματα τους έχει υποχρεώσει το ΤΕΕ για να δίνουν κωδικούς και να το χρησιμοποιήσουμε, να έχουμε αγοράσει το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ... Νταβατζιλίκι δηλαδή και τίποτε άλλο.

 

Πολύ καλή προσπάθεια και αξίζει να την υποστηρίξετε... Αλλωστε δεν μιλάμε και για τίποτε άγνωστα υλικά...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.