Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εύρεση εργασίας στο εξωτερικό


Simon

Recommended Posts

καλησπερα στους ειδικους, στου ασχετους στους βολεμενους και σε αυτους που ψαχνουν....

 

Εδω και λιγο καιρο ειμαι Ντοχα. Καταρ! καλα τα φραγκα δε λεω...μου πληρωνουν και σπιτι και αυτοκινητο και τα κινητα και εισιτηρια να γυρισω σπιτι...και δουλευω και 14-15 ωρες....μια χαρα...κανει και κατι 49 με real feel 60 που γουστάρουμε τρελα....! ολη μερα το αρκουδισιο δουλευει χωρις σταματημο.

 

Το λοιπόν...πριν κατι βδομαδουλες εβαλα μια αγγελια εδω...η εταιρεια που ειμαι θελει Αρχιτεκτονα ελληνα...

ξερετε ποσα βιογραφικά πήρα?

 

3 (ΤΡΙΑ) ....και μου λετε για πεινα?...δεν θα το ελεγα...

Εγώ όσες αγγελίες έχω δει από ελληνικές εταιρίες που δραστηριοποιούνται εκεί, από άποψη προσόντων ζητάνε πολλά από τους υποψηφίους, μήπως αυτός ήταν ο λόγος?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα στους ειδικους, στου ασχετους στους βολεμενους και σε αυτους που ψαχνουν....

 

Εδω και λιγο καιρο ειμαι Ντοχα. Καταρ! καλα τα φραγκα δε λεω...μου πληρωνουν και σπιτι και αυτοκινητο και τα κινητα και εισιτηρια να γυρισω σπιτι...και δουλευω και 14-15 ωρες....μια χαρα...κανει και κατι 49 με real feel 60 που γουστάρουμε τρελα....! ολη μερα το αρκουδισιο δουλευει χωρις σταματημο.

 

Το λοιπόν...πριν κατι βδομαδουλες εβαλα μια αγγελια εδω...η εταιρεια που ειμαι θελει Αρχιτεκτονα ελληνα...

ξερετε ποσα βιογραφικά πήρα?

 

3 (ΤΡΙΑ) ....και μου λετε για πεινα?...δεν θα το ελεγα...

 

εγω δουλευω 7,5 ωρες , τις παρασκευες 6,5 , με γερμανους συναδελφους , χαλαρη δουλεια ,καθαρο και πολυ καλο περιβαλλον (πολυ καζουρα και πειραγματα επισης) , περιτρυγιρισμενος απο ξανθιες, γαλανοματες, αιθεριες υπαρξεις, αρκετο παιχνιδι ;) και να υποθεσω πως παιρνω και παραπλησια χρηματα με τα δικα σου. στο διαλειμμα επισης ping pong, ποδοσφαιρακι, βολτες η γευμα στα παραπλησια καταστηματα.
οι χωρες που αναφερεις ειναι για απελπισμενους.
αν επιθυμεις ενα status ποιοτητας δεν καταφευγεις σε αυτες τις λυσεις.
Edited by darkvader07
Link to comment
Share on other sites

απο αποψη ποιοτητας ζωης, την αγορα εργασιας, την χαμηλη εγκληματικοτητα, προοπτικων ειναι η καλυτερη πολη γερμανιας διαχρονικα.

και προσφατη ερευνα μαλιστα


 

α ναι και πολυ "ξανθια¨ μπυρα επισης ;)

 

3ks50658-kM2F--600x337@NWZ-Online.jpg

 

Oktoberfest-guida-come-arrivare-orari-bi

Edited by darkvader07
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάτσε εκεί πινε τις μούρες με βροχή και κρύο και ετοιμαζόμαστε για άλλο ένα ΣΚ παραλία με την φρενταρα μας, τα κορμιά και το βράδυ ποτακι καπνίζοντας σαν να μην υπάρχει αύριο χωρίς να ξεροσταλιάζουμε σαν τον ψωρίαρη έξω..

end of trolling για τον φίλο που μίλησε για ποιότητα στην Γερμανία

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάτσε εκεί πινε τις μούρες με βροχή και κρύο και ετοιμαζόμαστε για άλλο ένα ΣΚ παραλία με την φρενταρα μας, τα κορμιά και το βράδυ ποτακι καπνίζοντας σαν να μην υπάρχει αύριο χωρίς να ξεροσταλιάζουμε σαν τον ψωρίαρη έξω..

end of trolling για τον φίλο που μίλησε για ποιότητα στην Γερμανία

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Την ποιότητα και το επίπεδο ζωής ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Για κάποιον μπορεί να είναι τα πάρκα, οι δρόμοι, η οδηγική παιδεία και για άλλον να είναι η παραλία, το φρέντο και τα ποτάκια. Για τον πρώτο παρέχει ποιότητα ζωής η Γερμανία για τον δεύτερο η Ελλάδα

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάτσε εκεί πινε τις μούρες με βροχή και κρύο και ετοιμαζόμαστε για άλλο ένα ΣΚ παραλία με την φρενταρα μας, τα κορμιά και το βράδυ ποτακι καπνίζοντας σαν να μην υπάρχει αύριο χωρίς να ξεροσταλιάζουμε σαν τον ψωρίαρη έξω..

end of trolling για τον φίλο που μίλησε για ποιότητα στην Γερμανία

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Eμεις εξω στην εξορια, εσεις εκει στην αβεβαιοτητα....0-0...χ

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Την ποιότητα και το επίπεδο ζωής ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Για κάποιον μπορεί να είναι τα πάρκα, οι δρόμοι, η οδηγική παιδεία και για άλλον να είναι η παραλία, το φρέντο και τα ποτάκια. Για τον πρώτο παρέχει ποιότητα ζωής η Γερμανία για τον δεύτερο η Ελλάδα

Kαλα αυτα αλλα η ζωη ειναι εκει που ειναι η καρδια σου...και η καρδια δεν βρισκεται στα παρκα ουτε στουε αυτοκινητοδρομους..βρισκεται εκει που μεγαλωσες, που γλεντησες, που ερωτευθηκες εκει που ειναι η οικογενεια σου κτλ κτλ...ειπαμε χ το ματσακι..οπως επισης εχουμε πει πως αν αυριο ο τσιπρας ανοιξει δουλειες του 900αρικου ελλαδα θα γυρισουν καραβανια πισω....

Edited by ANEMONA
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eμεις εξω στην εξορια, εσεις εκει στην αβεβαιοτητα....0-0...χ

Λεφτά υπάρχουν αλλα δεν είναι για όλους... Αλλιώς έξω και ότι προκύψει συμφωνείς;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

.....η εταιρεια που ειμαι θελει Αρχιτεκτονα ελληνα...

ξερετε ποσα βιογραφικά πήρα?

 

3 (ΤΡΙΑ) ....και μου λετε για πεινα?...δεν θα το ελεγα...

Θετικό γεγονός για τους αρχιτέκτονες θα έλεγα….

 

(αν το ξαναβάλεις  μπορεί και να σου στείλω βίο… αλλα με 3 – 4 μικρές παραγράφους…. Μαξ μια σελίδα … Δεν τα μπορώ τα βιογραφικά :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.