Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φυτευτό υποστύλωμα?


 

Recommended Posts

Που εισαι βρε σαλταπιδα.

 

Μαλλον ο Αλεξης εκανε το πρωι μια λαθος συγχωνευση ποστς.

Το αβαταρ σου μοιαζει με του φεαρ.

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως Αλεξη, διαβασα ολα τα ποστ και κυριως αυτα του fear και τα δικα σου, πολυ πριν διατυπωσω άποψη.

Μάλλον εσυ δεν διαβασες με μυαλο το μοναδικο ποστ μου στην κουβεντα.

 

Κι επειδη αφενος αμφιβάλλω πως εσυ σκυροδετησες το συγκεκριμενο εργο και αφετερου ειδαμε πως και οι άριστοι κάνουν λάθη (hint-hint), προσπάθησε στις συζητήσεις να μην εισαι τοσο απόλυτος. Ουτως ή άλλως, οι απόψεις σου στο στατικό κομματι εχουν βαρύνουσα σημασία.

 

Εν κατακλείδι, το στοιχείο αυτό μπορεί να έχει κατασκευαστει σε οποιαδήποτε φάση και με το όποιο υλικό-οπλισμό.

Ίσως να ειναι αρχιτεκτονική προεξοχή και ειμαι σχεδον σιγουρος πως δεν ειναι φέρων.

Όμως, φρονώ πως θα δράσει αρνητικά σε περίπτωση σεισμου.

 

Που εισαι βρε σαλταπιδα.

Μαλλον ο Αλεξης εκανε το πρωι μια λαθος συγχωνευση ποστς.

Το αβαταρ σου μοιαζει με του φεαρ.

 

Ελα αγόρι!!!

Εδώ πάντα, πάντα καυστικός και παρεξηγησιάρης!!!!!

 

Σας μπερδεψανε oi tux!!!

Χαχαχαχαχα!

Edited by saltapidas
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε τον τσιμεντοπολτό πάνω στην πολυστερίνη και τα σημάδια από τα πλακάζ του ξυλοτύπου. Μαρτυρούν ακριβώς το ιστορικό κατασκευής του.

 

Όσο για την δράση του σε περίπτωση σεισμού, υποθέτω ότι το στοιχείο αυτό συμπεριελήφθη στο μοντέλο του φορέα.

Τουλάχιστον αυτό επιτάσσει ο κανονισμός.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι γατος!!!

Ακριβως γι'αυτο εχω ενστασεις σε αυτο που λες.

Διοτι θα μπορουσε να εχει γινει με τις οποιες μη φερουσες κατασκευσες της οικοδομης.

Και τελος, αν επεφτε μαζι με τη δοκο-στηθαιο, τα σημαδια απο το πλακαζ θα ηταν τελειως διαφορετικα. Εμενα μου λενε οτι το στηθαιο ηταν συμπαγες οταν καρφωθηκε ο ξυλοτυπος.

 

Αρα, οπως προειπα, θα μπορουσε να εχει πεσει ακομα και μετα την ολοκληρωση του ΦΟ.

 

Τελος, περισσοτερη συζητηση πριν δουμε περισσοτερες φωτο (και ελπιζω οχι το τουβλο στο κεφαλι του alexara!!! ) δεν εχει νοημα.

Αλεξαρα, αμα λαχει μανουρα, πες μου! :lol:

Edited by saltapidas
Link to comment
Share on other sites

... Μαρτυρούν ακριβώς το ιστορικό κατασκευής του.

...

Τουλάχιστον αυτό επιτάσσει ο κανονισμός.

 

Το ότι το "στοιχείο" έπεσε μαζί με τη δοκό δείχνει επίσης και το ότι παρέμεινε καλουπωμένο κατά την επόμενη σκυροδέτηση (δεν έχει ζουμιά από πάνω) ...

Πράγμα που επίσης επιτάσσει ο κανονισμός ...

Link to comment
Share on other sites

 

fear1976, on 15 May 2012 - 10:11, said:

 

Προσεξε τη βαση του φυτευτου. Αν ηταν περασια με την κατω ινα της πλακας, τοτε θα ειχες δικιο χωρις συζητηση

 

Έχω δίκιο, απλά μάλλον δεν διάβασες όλη την συζήτηση:

 

 

ρε μεγαλε ποτε το ειπα εγω αυτο???? θα μας τρελανεις??????!!!!

 

δεν ειναι δικα μου αυτα και σε παρακαλω πολυ να διορθωσεις!

 

το κατα ποσον εχω παρακολουθησει τη συζητηση δεν το σχολιαζω καθως αν εσυ ειχες παρακολουθησει τα λεγομενα μου αφενως δεν θα εβαζες σαν δικα μου τα απο πανω αφ εταιρου θα καταλαβαινες οτι μιλαω εξαρχης για υποθετικο σεναριο του πως αυτο το στοιχειο δεν ειναι μερος του Φ.Ο.

 

περιμενω διορθωση

Edited by fear1976
Link to comment
Share on other sites

το ειδα και περιμενω διορθωση

 

edit. και δεν "φορτωνω" , απλα δεν μ αρεσει να δημιουργουνται τελικα λαθος εντυπωσεις απο κακο χειρισμο των αναρτησεων.

Edited by fear1976
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να δωσω τα ευσημα στους συναδελφους που τοσο σιγουρα μας λενε ποτε καλουπώθηκε, ποσες μερες παρεμεινε καλουπωμενο, με ποια βαρελα επεσε, τον αριθμο κυκλοφορίας της κτλ κτλ.

 

ΥΓ. Ρε παιδια, τελικα τι ειναι τα "διακεκριμενα μελη";;;;;;;;;;;;;;

Edited by saltapidas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.