Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE KENAK v1.29 εναντίον v1.28


Silent Arrow

Recommended Posts

Οχι, δεν νομίζω ότι μπορεί να συμβεί αυτό σε νορμάλ αρχείο.

 

Για αυτό και κάθε φορά που αλλάζεις κάτι στο κτίριο ή το αλλάζεις και στο σενάριο ή διαγράφεις το σενάριο και τι ξαναφτιάχεις με το αλλαγμένο κτίριο.

 

Μίλτο αν έχεις το e-mail μου και μπορείς, στείλτο μου.

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι πιο ακριβής, στο σενάριο έχω αφαιρέσει τον αερισμό και παίζω με τις παραμέτρους του αερισμού στο υπάρχον (και μου αλλάζει τις καταναλώσεις και του σεναρίου!)

 

Ίκαρε, η καρτέλα του αερισμού πάντως δεν εμφανίζεται στο σενάριο.

 

edit

Ηλία, στείλε το mail σου με πμ

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Εκτός θέματος λίγο αλλα εξακολουθεί το πρόβλημα με την εκτύπωση της έκθεσης δεδομένων η οποία ξεπερνά τις 1000 σελίδες σε 2 ζώνες και πάνω... Να δούμε σε ποιά έκδοση θα λυθεί και αυτό... Ευτυχώς που τα δίνω σε pdf γιατί θα ήθελα αναλώσιμα ανά εκτύπωση και όχι ανά μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Σιγα να μη δωσω εκτυπωμενη εκθεση δεδομενων και αποτελεσματων...

Ουτε καν σε pdf, ουτε καν τα δημιουργω...

Το ΠΕΑ, τον ελεγχο εγκυροτητας (και πολυ ειναι), το συμφωνητικο και την ΑΠΥ

Thats all...

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για ΠΕΑ, τότε γιατί δίνεις έκθεση δεδομένων; Ούτε σε μένα πέρασε ποτέ από το μυαλό μου.

 

Και πάλι να σου βγάζει 1000 σελίδες μου φαίνεται............ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!

 

Ακόμα και τον έλεγχο εγκυρότητας που λέει ο Inzaghi τον βρίσκω υπερβολή.

 

ΠΕΑ, ΑΠΥ και σπανίως συμφωνητικό (όταν σε φίλο θέλω να κάνω καλύτερη τιμή).

 

Το μόνο που κάπου αναφέρεται (στα χαμένα από τα τόσα χαζά που βγάλανε) είναι ότι παραδίδεις το έντυπο ενεργειακής επιθεώρησης υπογεγραμμένο στον ιδιοκτήτη.

Επειδή όμως το συγκεκριμένο έντυπο με βοηθάει να κρατάω ένα τυφλοσύρτι στις επιθεωρήσεις και οι σημειώσεις μου πάνω σ' αυτό είναι ορνιθοσκαλίσματα χειρότερα από του γιατρού σε συνταγή, δε βρίσκω κανένα νόημα να το παραδώσω σε κανέναν. Το κρατάω στο αρχείο μου, αν και αμφιβάλλω αν μετά από 1 μήνα θα μπορώ κι εγώ ο ίδιος να καταλάβω τι έγραψα.

 

Για να μη το πολυτραβάω... αυτός που έγραψε την υποχρέωση παράδοσης εντύπου δεν ήξερε τι του γινότανε.

 

ΠΕΑ, ΑΠΥ και άντε κανένα συμφωνητικό (εύχομαι συνάδελφοι όσα λιγότερα συμφωνητικά γίνεται).

Link to comment
Share on other sites

Σε μελέτη όχι σε ΠΕΑ. Σε πεα μόνο την έκθεση αποτελεσμάτων τυπώνω σε pdf για αρχείο. Σε μελέτη το έχω το πρόβλημα αν έχω 2 ή 3 ζώνες και πάνω.

50 γραμμές αδιαφανή, 10 γραμμές διαφανή για κάθε ζώνη.

10 σε επαφή με έδαφος συνολικά για όλες τις ζώνες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω....

Το χτύπησα και έτριβα τα μάτια μου!!!!!!!

 

944 σελίδες που μάλλον επαναλαμβάνουν τα ίδια και τα ίδια.

 

Μεγαλοπρεπές bug.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν λύθηκε το πρόβλημα της εκτύπωσης; Έχω Μ.Ε.Α. με 3 ζώνες και μου έβγαλε 2500 σελίδες και συνέχιζε. Τι κάνουμε σ' αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.