Μετάβαση στο περιεχόμενο

48 ωρη γνωστοποίηση εργασιών στην Πολεοδομία με το Αρθρο 4 παρ 3 ΝΟΚ


Recommended Posts

Που θα πάει, σιγά - σιγά θα στρώσουν και οι πολεοδομίες.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ότι είμαστε ... είμαστε....

γιατί να το κρύψουμε άλλωστε που έλεγε μια ψυχή....

 

(καλά κουράγια)

εναλλακτικά θα μπορούσε ο πελάτης σου να κάνει ανάθεση στον ενοικιαστή που είναι και μηχανικός να κάνει την διαδικασία της 48 και στο συμφωνητικό ανάθεσης να προσδιορίζει σαφέστατα τα τι και τα πως....

 

Σωστά μιλάς, αυτή ήταν η πρώτη σκέψη, με την υπέυθυνη δήλωση, που αναφέρω πως γειώθηκε απο την υπάλληλο.. Κοίταξε, αν θέλω το δω καλοπροαίρετα, νομίζω πως ηθελημένα μας βάζουν σε μια διαδικασία εξάσκησης της νόησης, σαν να λύνεις sudoku ή σταυρόλεξο, για να μας προστατέψουν απ' το alzheimer στα γεράματα... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

σε παρόμοια περίπτωση που μου έτυχε, με συμβολαιογραφική πράξη ο ιδιοκτήτης και ο πελάτης συμφωνήσαν στα τι και πως.

επιπλέον έγινε και ειδική αναφορά στο μισθωτήριο μίσθωσης οτι μπορει να προβεί σε εργασίες σύννομες.

την συμβολαιογραφική πράξη την έκανα για να ειναι οκ σε τυχόν προβλήματα...τα λοιπά όλα οκ και εννοειται πως έγιναν εργασίες περαν των δηλωμένων με την μικρής κλίμακα όπως την ξέραμε...

Link to comment
Share on other sites

ChristinaZ, αφού θα είναι υγειονομικού ενδιαφέροντος δεν θα χρειαστεί να κάνει και αλλαγή χρήσης ?Πώς λοιπόν θα προχωρήσει απλά με γνωστοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

κασσ υγεινομικού ενδιαφεροντος δεν υπάρχει πολεοδομική έννοια....μην μπερδεύεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχω εντος πολεως στην αυλη του σπιτιου μου ενα ανοικτο, απο τις 2 πλευρες, στεγαστρο με κεραμιδια (παλια εβαζα το αυτοκινητο...τωρα μπαρμπεκιου και καθισματα) στο οποιο θελω να κανω επισκευες στην στεγη του. Θελω να κανω 48 ενημερωση...τι θα χρειαστω...τι θα ζητησουν περα απο το εντυπο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω εντος πολεως στην αυλη του σπιτιου μου ενα ανοικτο, απο τις 2 πλευρες, στεγαστρο με κεραμιδια (παλια εβαζα το αυτοκινητο...τωρα μπαρμπεκιου και καθισματα) στο οποιο θελω να κανω επισκευες στην στεγη του. Θελω να κανω 48 ενημερωση...τι θα χρειαστω...τι θα ζητησουν περα απο το εντυπο?

 

Μήπως είναι αυθαίρετο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.