Μετάβαση στο περιεχόμενο

επιστροφή χρημάτων απο τσμεδε


George T.

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 40
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

Μήπως έχεις εξετάσεις και φάρμακα που χρειάζονται προέγκριση;

Μήπως αναφέρεσαι σε άλλο υποκατάστημα;

Οι χρόνοι που αναφέρεις δεν υπάρχουν στην Αγ. Παρασκευή.

 

Δεν είχα κάνει εξετάσεις. Μόνο επίσκεψη σε ιατρείο και φάρμακα!

Αναφέρομαι στα κεντρικά στην Κολοκοτρώνη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάνει εξετάσεις. Μόνο επίσκεψη σε ιατρείο και φάρμακα!

Αναφέρομαι στα κεντρικά στην Κολοκοτρώνη.

 

Δεν γνωρίζω τους χρόνους των κεντρικών, αλλά νομίζω ότι αυτοί που αναφέρεις είναι υπερβολικά μεγάλοι κα δεν δικαιολονται ούτε από την καθυστέρηση τουκαλοκαιριού.

 

Στη θέση σου, θα το έψαχνα.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος κατάθεσης στην τράπεζα όταν τα δικαιολογητικά έχουν κατατεθεί στα κεντρικά είναι 2 εβδομάδες, γνωρίζει κανείς τι γίνεται με το περιφερειακό Περιστερίου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάνει εξετάσεις. Μόνο επίσκεψη σε ιατρείο και φάρμακα!

Αναφέρομαι στα κεντρικά στην Κολοκοτρώνη.

 

Πολύ περίεργο, εγώ τα ποσά που αναφέρεις τα πήρα στο ακέραιο.

 

Καμιά φορά τρώνε κόλλημα με την αιτιολογία του ιατρού (θέλουν λένε να γράφει αναλυτικά τι έκανε κ όχι απλά "επίσκεψη"). Βέβαια κ κόλλημα να 'χαν φάει, ένα ποσό θα το 'παιρνες πίσω.

 

Εγώ θα το έψαχνα παραπάνω πάντως, σίγουρα κάτι έχει παιχτεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ πήγα το πρωΐ απόδειξη από γιατρό και από εξετάσεις αλλά κράτησε μόνο τις εξετάσεις ... την άλλη την αγνόησε ... δεν ξέρω.....

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρουμε πίσω χρήματα από επίσκεψη σε γιατρό, αυτός πρέπει να είναι συμβεβλημένος με ΤΣΜΕΔΕ ή όχι;

 

Όχι, δεν είναι απαραίτητο, αλλά καλό είναι να είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ ώστε να πληρώσεις 20 ευρώ για την εξέταση, δηλαδή όσα δίνει το ΤΣΜΕΔΕ.

 

Γενικά, εάν πρόκειται μόνο για συνταγογράφηση, ψάχνουμε να βρούμε στη γειτονιά μας γιατρό συμβελημένο με τον ΕΟΠΥΥ και εάν πρόκειται για σοβαρή εξέταση ψάχνουμε τον καλλίτερο, πληρώνουμε όσο ζητήσει και με την απόδειξη εισπράτουμε 20 ευρώ από το ΤΣΜΕΔΕ και, εάν ισχύσει την επόμενη χρονιά η έκπτωση για ιατρικές δαπάνες, προσθέτουμε στις δαπάνες αυτές και το ποσο που δεν μας πλήρωσε το ΤΣΜΕΔΕ και αναγράφεται στο αποδεικτικό καταβολής των 20 ευρώ.

Edited by MAKAP
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.