Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταργούν το αφορολόγητο αναδρομικά για ελεύθερους επαγγελματίες


gvarth

Recommended Posts

Το προβλημα δεν ειναι η καταργησητου αφορολογητου. Αυτο ειναι σωστο. Ομως θα πρεπει να μας δικαιολογουνται ολα τα εξοδα.

Επισης ενιαιος φορολογικος συντελεστης για ολουυς , αυτο ειναι απαραδεκτο.

 

Οποιος εχει βγαλει πραγματικα κερδη εε πως να το κανουμε πρεπει να πληρωσει τον οβολο του.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 851
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κανενα πρβλημα να ΠΛΗΡΩΝΩ αλλα οταν οι ΑΠΥ το 90% ειναι εκτος εδρας με συμαβσεις δεν γινεται να μου λες 3% βενζινες

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...εχουμε και λεμε...με αυτο που πανε να κανουν ενισχυουν στο επακρο την φοροδιαφυγη...αν καποιος εκοβε αποδειξεις πχ 20000 τωρα θα κοβει οτι μπορει λιγοτερο...και με το δικιο του... οσον αφορα κινητρα για να ζητας αποδειξεις ξερουμε πως παει το παραμυθι...δηλωνεις οσο ποσο γουσταρεις και αν τυχον σε φωναξουν για ελεγχο δανειζεσαι απο 2-3 φιλους...αν σου συμπερεφερεται ετσι το κρατος..καλα κανει οποιος το κλεβει!!αντι να κανουν ελεγχους και να βρουν ενα τροπο ωα μην φοροδιαφευγει κανεις η εστω αυτοι να ειναι λιγοι, σου λεει βαλ'τους εκει ενα φορο...αν με σεβοταν και με βοηθουσε το κρατος θα το εκανα κι εγω το ιδιο...τωρα δεν εχω κανενα λογο να το κανω...κι ας με φωναζουν φοροφυγα...

Link to comment
Share on other sites

+30% αμοιβη απο λειτουργικα για ναμαι οκ......

 

τωρα με παραδεχεσαι η οχι για τον τροπο που σου ελεγα να υπολογιζεις αμοιβη?

 

επισης, αν θυμασαι περισυ το δεκεμβριο ΜΑΖΙ συζητουσαμε για ενιαιο 30%, μαλιστα ΕΣΥ μου το ειχες πει οτι το εμαθες...και ευτυχως που σε πιστεψα κ τα εκοψα ολα περισυ!!!! βεβαια τον ηπια γερα φετος, αλλα γλυτωσα ενα 10% που θα το εβγαζα μονο απο τον πρωκτο μου, γιατι απο αλλου δεν εχω να το βγαλω

 

εγω λεω οτι ολα αυτα ειναι τελεια, διοτι οι αμοιβες θα τιναχτουν στο θεο, επιτελους, κ αυτη ακριβως ειναι η ολοκληρωση (ιντεγκρεισον) του φορολογικου συστηματος κ της καταργησης των ελαχιστων αμοιβων. Ουσιαστικα τον ελεγχο πλεον θα τον κανει η εφορεια, κ αν γουσταρει καποιος ας ξανακανει δουλειες κοψοχρονια

 

βεβαια, το οτι δεν θα γινονται δουλειες γιατι απλα ο κοσμος δεν θα μπορει να πληρωσει ειναι αλλο θεμα, αλλα αν βγουμε απο το ευρω θα παταμε ενα κουμπακι και τσουπ! θα τυπωνουμε οσα μας λειπουν. κ θα ξαναμεγαλωσουμε με ελληνικη φετα, ελια κλπκλπ

Edited by [email protected]
Link to comment
Share on other sites

οντως οι νομοθετες δουλευουν για το καλο μας.

Σου λεει απελευθερωσαμε τις αμοιβες και εσεις τις μηδενισατε? Παρτε μια υπερφορολογηση και τρελες αυξησεις ασφαλιστικων εισφορων. Να δουμε ποσοι "τσαμπαζηδεσ" θα αντεξουν.

 

Για να ξεκαθαρισουν την πιατσα το κανουν. Ξερουν αυτοι.......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παίζεται flat tax μόνο για ΕΕ 30% από το πρώτο ευρώ. Στοχευμένο μέτρο για την εξόντωση μικρών ΕΕ.

http://www.capital.gr/tax/News_tax.asp?id=1620263

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.