Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταργούν το αφορολόγητο αναδρομικά για ελεύθερους επαγγελματίες


gvarth

Recommended Posts

μην γελαμε.....συναδελφος παλιος μου ειχε αναφερει οτι του κανανε ελεγχο στο γραφειο του και επειδη ΔΕΝ ειχε παραστατικα για ολα οσα ειχε εφαγε προστιμο

 

 

δλδ μολυβια -χαρτια κτλ που ταχαμε απο φοιτητες η για 3 ευρω δεν πηραμε τιμολογιο θα φαμε και προστιμο? πολυ ελληνικο ακουγεται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 851
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειλικρινά... ας κοπιάσουν!

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει κάποιος στο γραφείο μου και να με "γράψει" για κάτι τέτοιο. Απλά δεν φεύγει από μέσα. Αν βρει κάτι κυριολεκτικά λάθος, ας με "γράψει", αλλά για κάτι τέτοια ΔΕΝ !!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω πολυ καλα τι θα πω αν ερθει ελεγχος:

 

Διαλεξτε που θα με στειλλετε, στην φυλακη (για το φονο των ελεγκτων) ή στο δρομοκαειτιο (απο τα μετρα της κυβερνησης)

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο λίγο αλλά κοιτάχτε πως αυτεξευτελιζόμαστε...

http://www.kathimeri.../10/2012_466374

 

Εμένα πάντως αυτό όσα ψήγματα αλήθειας και να έχει μου κάνει μαύρη δημοσιογραφία. Ναι ακόμα μία, με το συμπάθειο...

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο άρθρο έγραψα ένα μικρό σχόλιο (ευπρεπέστατο) χθες απόγευμα και προφανώς δεν εγκρίθηκε και έφαγε πόρτα...Δημοκρατικότατοι εκεί μέσα!!

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη εφημερίδα είχε γράψει προ 6ετίας περίπου ότι τα επαγγελματικά δικαιώματα των μηχανικών και το απαρχαιωμένο σύστημα μητρώων εμπειρίας αποτελούν τροχοπέδη για την ανάπτυξη αφού αναγκάζουν τις εταιρείες να είναι δέσμιες των άεργων μηχανικών οι οποίοι γουρονίζοντας νοικιάζουν τα πτυχία τους και πρότεινε την πλήρη απελευθέρωση του επαγγέλματος.

 

Προς γνώση και συμμόρφωση

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως Πάνο!

Και γιατί Προϊστάμενος Εργοταξιακού Γραφείου ή της Τεχνικής Εταιρείας ή Υπηρεσίας να μην είναι Λογιστής και η εφαρμογή μόνο να είναι σε μηχανικούς; Αφού μόνο ο τζίρος και το μάνατζμεντ έχει σημασία. Στρεβλώσεις της Αγοράς φίλε μου, να καταργηθούν.

Link to comment
Share on other sites

οπως ειχα γραψει και στο ποστ 729........28% οριζοντιος συντελεστης σημερα απο ολα τα ΜΜΕ

 

 

 

 

θα μας τεντωσουν ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.