Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταργούν το αφορολόγητο αναδρομικά για ελεύθερους επαγγελματίες


gvarth

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 851
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το φορουμ πρεπει ναχει και κανα παιχνιδι καπου να παιζουμε οσο ειμαστε μεσα.....κανα απλο απο τα παλια τα arcade να δουμε ποιος θαναι οα ρχοντας των παιχνιδιων....

 

 

καθομαι και βλεπω τα παιδικα μαζι εμ τον μικρο ......τοσα χρονια πολλα cartoon εχασα :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα Γαλλικό. Κάτι φορές Ρωσικό. Αμερικάνικα ήταν μόνο 3 σε όλη την Αθήνα και κανένας δεν έπαιζε. Ά είχαμε και το "Ηθών και Λεσχών" να κάνει εφόδους, βλέπεις "Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών" κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. akius παραλλαγή pac-man όπου αντί για φαντασματάκια θα μας κυνηγούν οι εισφορές, οι φόροι και τα τέλη επιτηδεύματος.

Το μπιλιάρδο πάντως είναι παιγνίδι εγκεφαλικό, πειθαρχίας, προοπτικής σε χρόνο σκέψης κλπ.

Edited by man21
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σήμερα αφού έπλυνα πιάτα/ποτήρια από το χθεσινό τσιμπούσι, μόλις γέμισα με σχολαστικότητα τα μελάνια του inkjet μου! Ένιωσα χρήσιμος ξανά και είμαι πολύ χαρούμενος! Μετά λέω να κάτσω να ξεσκαρτάρω έναν αποθηκευτικό χώρο που έχω να αδειάσει λιγάκι μπας και βρω και το φάκελο με τα παραστατικά δαπανών του 2012 που αγονείται εδώ και κανα 2μηνο :grin:

Link to comment
Share on other sites

Για μενα στην Ελλαδα την ζημια την εκαναν κυριως 2 πραγματα :

1) Το πελατειακο κρατος

2) Το οικονομικο μοντελο που ακολουθηθηκε στην χωρα τα τελευταια 30 χρονια

 

Στην χωρα μας δυστυχως κανεις δεν εχει καθησει να ασχοληθει με το δευτερο. Εχουμε καταντησει μια χωρα στην οποια το μονο που κανουμε ειναι να πουλαμε ο ενας υπηρεσιες στον αλλον και να καταναλωνουμε. Ειναι προφανες πως μια οικονομια η οποια στηριζεται στο να πουλαμε αερα κοπανιστο ο ενας στον αλλο και στην διακινηση εισαγωμενων προιοντων προς αλληλους, εαν δεν εχει παραγωγικη βαση θα "σκασει" αργα η γρηγορα.

 

Οταν εχεις μια χωρα η οποια εχει :

-70.000 γιατρους οταν χρειαζεται 30.000

-11.500 φαρμακεια οταν το Βελγιο με ιδιο πληθυσμο εχει 1.850 και η Αυστρια 1.400

-5 φορες περισσοτερους μηχανικους απο τα αλλα Ευρωπαικα κρατη (η πλειοψηφια των οποια δεν ασχολειται με την παραγωγη, αλλα με καθε ειδους αχρηστες γραφειοκρατικες διαδικασιες)

-Ο δικηγορικος συλλογος της Αθηνας εχει περισσοτερους δικηγορους απο την Γαλλια των 65 εκ.

-25.000 δημοσιογραφοι οταν η Ν.Υορκη εχει 6.000

-Τους περισσοτερους καθηγητες στην Ευρωπη (Ελλαδα 1 καθ. προς 9 μαθ.-Ευρωπη 1 καθ. προς 22 μαθ)

-40 εταιρειες δημοσκοπησεων οταν η Αγγλια εχει 3

-250 διαφημιστικες εταιρειες οταν η Γερμανια εχει καμμια 20αρια

-Τα περισσοτερα καναλια και εφημεριδες πανΕυρωπαικα

-Οκτω κομμωτηρια σε καθε οικοδομικο τετραγωνο

-Αλλα τοσα λογιστικα γραφεια

.................................................................................

.................................................................................

 

 

χωρίς να διαφωνώ σε γενικές γραμμές με αυτά που λες, θα μπορούσες να μας παραθέσεις τις πηγές από τις οποίες προέρχονται αυτά τα στοιχεία;

Κάποια μου φαίνονται ΠΟΛΥ φουσκωμένα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.