Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανακαίνιση κατοικίας - κάτοψη


Barragan

Recommended Posts

Τοσο απλά.

 

όπως βλέπεις εσύ το είπες οτι είναι "τόσο απλό".

υπάρχει και ένα topic εδω για τον βιασμό της ελληνικής γλώσσας, πολύ απλά θα αναρτήσω την νεα εννοια που έδωσες για τον ερασιτέχνη και ελπίζω να μην με βρεί ο Μπαμπινώτης και με μηνύσει.

να σου δώσω και ενα παράδειγμα: ειμαι ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ του ΚΡΕΑΤΟΣ. ενώ είμαι λάτρης υδραυλικός....

θα μας κουφάνεις και σε άλλα θέματα πέραν του οτι θέλεις να πάρεις επαγγελματικές ιδέες στο τζάμπα...σαν την διαφήμιση του τζάμπα κάνεις που ζεί...!!!!

 

 

και τα προηγούμενα links τι σε κάνουν? τι δικαιώματα σου δίνουν?

ποιος είναι ο κύριος που μου λές? δεν τον ξέρω...εσυ τον ξέρεις?

μήπως ζητάς να πω την αποψη μου σαν Αρχιτέκτονας Μηχανικός για τις φωτογραφίες του κυρίου?

μήπως ζητάς να πω την άποψη μου σαν Σταύρος?

τι ζητάς?

απο αυτά που ζητάς θα σου απαντήσω για αυτά που ξέρω.

Ξέρω οτι μπορώ να σου κάνω οχι 1 αλλά 101 προτάσεις για αυτό που ψάχνεις.

Ξέρω όμως οτι για να σου πω έστω και μια γνώμη σε αυτό που κάνεις, σαν "λάτρης αρχιτέκτονας", περισσότερο σαν λαθραίος αρχιτέκτονας θα έλεγα, πρέπει πρώτα να με αποζημιώσεις. Και μάλιστα εις διπλούν γιατί με νοοτροπία μάγκα νεοέλληνα, πας να τα κάνεις όλα μόνος σου με τα συνεργεία της γειτονιάς παρακάμπτοντας νόμους και ήθη.

 

Και για να μην κουράζεσαι, να σου πώ οτι οταν μου φέρεις

α) αίτηση σε πολεοδομία για το σύννομο των εργασιών που σκέφτεσαι να κάνεις

ή

β) δήλωση ανάθεσης ανάληψης μηχανικού

 

τότε μόνο θα σου απαντήσω επι των ερωτημάτων που θέτεις.

Edited by stavrosa
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 44
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα σε παρακαλούσα όταν κάνεις παράθεση να παραθέτεις αυτό που έγραψα ακριβώς και όχι μια φράση την οποία χρησιμοποιείς και ερμηνευεις οπως θες. Αυτο λέγεται διαστρευλωση και είναι ατιμία.

θέλεις να πάρεις επαγγελματικές ιδέες στο τζάμπα...σαν την διαφήμιση του τζάμπα κάνεις που ζεί...!!!!

απο εδω πηγάζει όλη σου η ξινίλα.. ε λοιπόν δεν είναι όλοι σαν εσένα.

 

 

Αγνοείς επανειλημμένα τους κανόνες συμμετοχής και μιλάς άσχημα στους συνομιλητές σου συναδέλφους μηχανικούς. Αυτή είναι η τελευταία προειδοποίηση πριν το οριστικό ban.

Ευχαριστώ, Γιάννης

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό!!!

Η Θιβετιανή φιλοσοφία λέει ότι αν σκέφτεσαι πολύ κάτι την άλλη μέρα πραγματοποιείται.

 

Προσπάθησε να δεις τις κατοικίες του Le Corbusier ή του Van de Rohe για ιδέες. Με λίγη φαντασία θα βρεις την λύση και όταν ακούσεις από τους Μηχανικούς το κόστος της όλης κατασκευής θα αλλάξεις γνώμη.

.

http://www.google.gr...9QEwBg&dur=3162

 

Και εγω σκέφτομαι μια μονάδα παραγωγής DME μεγάλης δυναμικότητας αλλά μέχρι τώρα δεν κατάφερα να την δημιουργήσω... :)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλούσα όταν κάνεις παράθεση να παραθέτεις αυτό που έγραψα ακριβώς και όχι μια φράση την οποία χρησιμοποιείς και ερμηνευεις οπως θες. Αυτο λέγεται διαστρευλωση και είναι ατιμία.

 

απο εδω πηγάζει όλη σου η ξινίλα.. ε λοιπόν δεν είναι όλοι σαν εσένα.

 

τωρα ρε φιλαράκι δεν κατάλαβες τι γράφει το wiki λεξικό που έβαλες ή δεν ξέρεις να διαβάζεις???

 

ξινός ή όχι...ασε να το κρίνουν άτομα με @@ και όχι ατομα που και δεν τα γνωρίζω και δεν τους έχω και καμία όρεξη....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Προσπάθησε να δεις τις κατοικίες του Le Corbusier ή του Van de Rohe για ιδέες. Με λίγη φαντασία θα βρεις την λύση και όταν ακούσεις από τους Μηχανικούς το κόστος της όλης κατασκευής θα αλλάξεις γνώμη.

.

 

Τα ξέρω βρε έχω μελετήσει ιστορία αρχιτεκτονικής παρα πολύ! (αναγκαστικά και λογω σπουδών).

Τουλαχιστον με την ιστορία δεν κινδυνευει κανείς να μου απαγορεψει να ασχοληθω! :mrgreen:

.

 

τωρα ρε φιλαράκι δεν κατάλαβες τι γράφει το wiki λεξικό που έβαλες ή δεν ξέρεις να διαβάζεις???

 

ξινός ή όχι...ασε να το κρίνουν άτομα με @@ και όχι ατομα που και δεν τα γνωρίζω και δεν τους έχω και καμία όρεξη....

Σωστα. Τα γραπτά μας είναι σε κοινή θεα και όποιος διαβαζει ας βγαλει τα συμπεράσματα του.................................

Τα σέβη μου!

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω βρε έχω μελετήσει ιστορία αρχιτεκτονικής παρα πολύ! (αναγκαστικά και λογω σπουδών).

Τουλαχιστον με την ιστορία δεν κινδυνευει κανείς να μου απαγορεψει να ασχοληθω! :mrgreen:

.

 

μπορεί να στο απαγορέψει ένας ιστορικός της τέχνης αν το κάνεις και αυτό σαν την αρχιτεκτονική που λές οτι λατρεύεις :shock: :shock: :shock: (ουπς! ερασιτεχνιάζεις...σωστά το είπα???? :grin: :grin: :grin: )

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.