Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευή αποθήκης σε αίθριο


tassos9794

Recommended Posts

Για σας μένω στην Αθήνα και έχω ένα σπίτι στον 6ο όροφο 83 τ.μ με αίθριο 40 τ.μ . αποκλειστικής χρίσης δίκια μου .Θα ήθελα να φτιάξω μια αποθήκη ή κάτι τετοιο για αποθηκευτικό χώρο.

 

α) Μέχρι πόσα τετραγωνικά, με άδεια η χωρίς ?

β) Πόσο στοιχίζει η άδεια για 10 cm2 ?

Ευχαριστώ

post-79816-0-75656300-1349885021_thumb.png

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ούτε λίγο ? Καμία πέργολα κάτι ?

 

 

ευχαριστώ dimitris GM

 

thx yian

 

 

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Γιάννης

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

γιαν καλησπερα,

 

να βοηθουσαμε λιγο τον τασσο

αν εκανε μια περγκολα -κατα ΝΟΚ- με ανοιγοκλειομενη οροφή...και εβαζε ναυλον κινητα πλαινά...με στορια,,,

θα ηταν νομιμος???

και τι θα χρειαζονταν για ολα αυτά, ωστε να μην εχει προβληματα με καταγγελιες κλπ κλπ

[ειναι και ανεργος...]

υγ

εάν βεβαια επιθυμει κατι τετοιο...

η απαντηση..προηγηθηκε κατά τι .... ή αντιστροφα..

...επιθυμει... :???: .

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Προχθές πηγαίνοντας στο Practiker είδα κάτι πολύ ωραία "σπιτάκια κήπου" 500 έως 900 ευρώ, περίπου 5-6 τετραγωνικά....

Link to comment
Share on other sites

Τα σπιτάκια τα πλαστικά είναι πολύ μικρά για να βάλω κούνιες , χαλιά ,εργαλεία κτλ .Τα ξύλινα είναι καλά αλλά ακριβά και μεγαλώνει ακόμα το κόστος με την συντήρηση τους , καθότι το συγκεκριμένο σημείο βρέχεται από παντού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Δημήτρη, καλησπέρα σε όλους..

Σε ότι αφορά το πολεοδομικό και τη νομιμότητα, ακόμη και για αυτά τα μικρά σπιτάκια τύπου practiker χρειάζονται άδεια, έτσι δεν είναι ΙΑΣΟΝΑΣ?

Link to comment
Share on other sites

Η πέργολα με κινητά μέρη με ενδιαφέρει , και θα ήταν κάτι ωραίο. Αν μπορούσατε να μου πείτε την νόμιμη διαδικασία για να μην έχω προβλήματα με τους γύρω . Ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.