Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφημιστικά φυλλάδια υπηρεσιών μηχανικού


christos7

Recommended Posts

οποιος εβαζε υπογραφη σε ΑΣΠΡΑ τοπογραφικα παλια θα βαζει και την υπογραφη του ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ και τωρα στην βεβαιωση.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 47
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή η επιστημονικότητα του κλάδου θίγεται από αυτά τα φυλλάδια??? Οι μισθοί πείνας στους μισθωτούς μηχανικούς, η ανυπαρξία πελατείας στους Ε/Ε, η αντιμετώπισή μας από το κράτος ως διεκπεραιωτές γραφειοκρατικών-εισπρακτικών επιδρομών και η φορολόγησή μας ως (εν δυνάμει) φοροφυγάδες-κλέφτες δε μας θίγουν??? Δηλαδή η τακτοποίηση αυθαιρέτων και Η/Υ χώρων συνάδει απόλυτα με την επιστημονική φύση του κλάδου, αρκεί βέβαια να πληρώνεσαι ικανοποιητικά?? Όλα τα χε η Μαριωρή...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

βασικα λεμε για τα φυλλαδια μΕ ΤΙΜΗ !!!........εκτος και αν εχει γινει τυποποιηση της δουλειας μας και δεν το ξερουμε.......

 

η μοναδικη τυποποιηση ηταν στον 3843 θεωρητικα

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω συνάδελφο τοπικό που εχει τη φήμη (επιβεβαιωμένο) πως δίνει βεβαιώσεις στις πιό τρανταχτές περιπτώσεις...Ξερετε απο αυτές που γυρνά ο συμβολαιογράφος/δικηγόρος/πελατης απο γραφείο σε γραφείο και εισπράττει απο όλους "ΟΧΙ".

Ευρίσκεται αυτός, παίρνει το "κατιτις" του και να η βεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

1) Καταγγελία... και μετά:

 

2) Αφαίρεση άδειας μηχανικού για πάντα

3) Αφαίρεση των χρόνων δουλειάς του έως σήμερα από τα "συντάξιμα"

4) Εάν το κράτος είχε ζημία από τις κινήσεις του αυτές, τότε δέσμευση αντίστοιχου ποσού από την περιουσία του με προσαύξηση ανάλογη του πληθωρισμού

5) Τον αφήνεις "έξω" και όχι φυλακή. Μην τον πληρώνουμε κιόλας!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα στο ....Ελλαδιστάν!

Εδώ ό,τι θέλει κάνει ο καθένας!!! Δεν τον εμποδίζει τίποτα και κανένας!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω συνάδελφο τοπικό που εχει τη φήμη (επιβεβαιωμένο) πως δίνει βεβαιώσεις στις πιό τρανταχτές περιπτώσεις...Ξερετε απο αυτές που γυρνά ο συμβολαιογράφος/δικηγόρος/πελατης απο γραφείο σε γραφείο και εισπράττει απο όλους "ΟΧΙ".

Ευρίσκεται αυτός, παίρνει το "κατιτις" του και να η βεβαίωση.

 

Γνώμη μου είναι ότι δε φταίει ο συνάδελφος που κάνει τις λαμογιές, αλλά οι πολίτες-πελάτες του, που του ζητάνε να κάνει τη λαμογιά. Όλοι έχουμε μάθει να κάνουμε και να ζητάμε πράγματα, που όπως και να το κάνεις δεν είναι και τόσο νόμιμα, από το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο! Και στις μέρες μας, επειδεί και εγώ είμαι από τους "μ@Λ@κες" που πάνε με το σταυρό στο χέρι, γιατί έτσι μου έμαθε ο πατέρας μου, δεν πρόκειται να κάνουμε τίποτα, όσο αφορά στον τόπο μας. Ας ξεκινήσουν οι καταγγελίες χωρίς να σκεφτόμαστε, έλα μωρέ δεν πειράζει εγώ θα φτιάξω τα πράγματα... γι' αυτό δε γινεται τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ αρχιτεκτ...Μόνο που δεν πρότεινες να τον πετάξουμε στα λιοντάρια....Νταξ, είπαμε....

 

Βρε Ίκαρε εάν δεν γίνει κάποια στιγμή μία τέτοια δρακόντια δράση, τότε το φαινόμενο διαφθορά, φακελάκι, κτλ κτλ κτλ καθημερινά φαινόμενα θα συνεχιστούν και μάλιστα όσο δεν υπάρχουν σύννομες δουλειές, οι παράνομες θα αυξάνονται αναλογικά... αν όχι εκθετικά!

 

Το 'πα κι αλλού. ΜΟΝΟ με τέτοια μέτρα θα κάνεις τον απατεώνα να φοβηθεί και να σκεφτεί τι μ@λ@κι@ πάει να κάνει. Μόνο όταν θα φοβάται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για τα λεφτά του και τη σύνταξή του και όχι με ... πληρωμή των εξόδων του πειθαρχικού! :-S

 

ΥΓ: Όσο για τα λιοντάρια... κάπου η δικαιοσύνη αποδίδεται έτσι. Στην Ελλάδα απλά δεν αποδίδεται!

 

Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα στο ....Ελλαδιστάν!

Εδώ ό,τι θέλει κάνει ο καθένας!!! Δεν τον εμποδίζει τίποτα και κανένας!!!

 

Μπορούν να γίνουν... αλλά πες μου ποια κυβέρνηση θα προωθήσει τέτοια μέτρα.

 

Γνώμη μου είναι ότι δε φταίει ο συνάδελφος που κάνει τις λαμογιές, αλλά οι πολίτες-πελάτες του, που του ζητάνε να κάνει τη λαμογιά.

 

Ο κάθε πολίτης-πελάτης θα φροντίσει να κάνει τη δουλειά του με το ελάχιστο κόστος, εφόσον δεν αναλαμβάνει κάποιες ευθύνες.

πχ: Ακόμη και για την παλαιότητα, θέλουν ΤΕ του μηχανικού που το επιβεβαιώνει. Δηλαδή πού θα ξέρω εγώ εάν αυθαίρετο που ολοκληρώθηκε τον Ιούλιο του 2011 ήταν πριν ή μετά τις 28 του μήνα? Επειδή δηλαδή το κράτος δεν βρήκε άλλο τρόπο, να βάλω εγώ το κεφάλι μου στο ντορβά. Βρε άι....

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορούν να γίνουν! Αφού όμως πρωτίστως περάσουν ..."οι δύο επόμενες γενιές πολιτικών"! Από τους επόμενους, δηλαδή, σε τουλάχιστον 50 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.