Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντίθετοι οι Συμβολαιογράφοι στην αναστολή λειτουργίας των υπηρεσιών του ΤΕΕ


Konstantinos_0711

Recommended Posts

1) Ωραία δεν είναι τρόπος αυτός....Τι θεωρείτε ότι πρέπει να κάνουμε σαν μηχανικοί για να αλλάξει κάτι? Εκτός αν δεν πρέπει να κάνουμε τίποτα και όλα καλά, η ζωή συνεχίζεται...

2) Archousia.....ωραίο avatar...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) Παύση πληρωμών εισφορών .

Κατάληψη εκεί που εκδίδουν τα ειδοποιητήρια.

Αλλά δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά ε? :P

 

2):)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν παμε σε χειρογραφες βεβαιωσεις, παρακαμπτοντας το συστημα του ΤΕΕ, θα ληξει η απεργια την ιδια στιγμη και θα ανοιξει το συστημα...

Δεν προκειται κανενας μας να μη δωσει βεβαιωσεις χειρογραφες και θα καταστει ανισχυρη πλεον η απεργια...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε αν υπεκυψες εσυ σε πιεσεις συμβολαιογραφου να μη δειξεις παραβασεις και να βεβαιωσεις ψευδως, δικο σου θεμα και δικη σου ευθυνη...

Θελω να πιστευω οτι ειδικα οι βεβαιωσεις νομιμοτητας δεν διδονται ετσι αερα πατερα

 

αδερφέ μιλάω για πριν το 4014 γιατί και τότε δεν μεταβιβαζόταν το αυθαίρετο άλλο που γινόταν χαμός

και μπορεί εγώ να να τα έδειχνα όλα στο τοπογραφικό για μεταβίβαση

η προηγούμενη γενιά μηχανικών δεν έδειχνε τίποτα

 

Αν παμε σε χειρογραφες βεβαιωσεις, παρακαμπτοντας το συστημα του ΤΕΕ, θα ληξει η απεργια την ιδια στιγμη και θα ανοιξει το συστημα...

Δεν προκειται κανενας μας να μη δωσει βεβαιωσεις χειρογραφες και θα καταστει ανισχυρη πλεον η απεργια...

 

είμαστε άξιοι της μοίρας μας αρα να μην τα βάζουμε με το ΤΕΕ

χειρότεροι είμαστε εμείς

Edited by chrisven
Link to comment
Share on other sites

Δεν λες κατι καινουριο... :mrgreen:

Και να μην υπογραψεις εσυ, θα σου φαει τον πελατη καποιος "συναδελφος"

Για τι πνευμα συναδελφικοτητας μιλαμε μετα ε?

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν υπάρχει σωτηρία.....Αν δεν κάνουμε τίποτα θα μας φάνε οι απ'έξω....

Αν προσπαθήσουμε να οργανωθούμε μόνοι μας θα μας φάει καποιος "συνάδελφος"....

Ετσι και με την πχ παύση πληρωμών....Κάποιοι δεν θα πληρώσουν, δεν θα πάρουν ασφαλιστική ενημερότητα και τις δουλειές θα τις κάνουν οι υπόλοιποι που θα έχουν πληρώσει εισφορές...

Αραγε αν έβγαζε στατιστικά το ΤΣΜΕΔΕ, πόσοι πλήρωσαν αυτό το εξάμηνο? Γνώμη μου?..... Πολλοί!!

Link to comment
Share on other sites

Αραγε αν έβγαζε στατιστικά το ΤΣΜΕΔΕ, πόσοι πλήρωσαν αυτό το εξάμηνο? Γνώμη μου?..... Πολλοί!!

Το προηγούμενο εξάμηνο υπήρξε μείωση 8% αυτών που πλήρωσαν. Το τρέχον δεν έχει κλείσει ακόμα, αλλά μην εκπλαγείς αν η μείωση είναι τουλάχιστον η ίδια. Η μεγάλη μείωση θα γίνει μόλις έρθουν οι αυξημένες εισφορές. Τότε η μείωση ίσως φτάσει σε διψήφια νούμερα ανά εξάμηνο. Οι τραπεζικές καταθέσεις τελειώνουν, η ελπίδα ότι θα ανακάμψει η δουλειά επίσης. Πόσοι θα πληρώσουν 4600 το χρόνο (τόσο είναι μετά την πρώτη αύξηση και σταδιακά θα φτάσει τα 7800), συν τα αναδρομικά από 1.1.11 τα οποία θα φτάσουν τα 2800 για τους περισσότερους; Θα ρισκάρεις να δώσεις αυτά τα χρήματα ακόμα και αν τα έχεις; Εγώ δε θα έπαιρνα ποτέ αυτό το ρίσκο υπό τις υπάρχουσες συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα...μαζί σου. Λέω τα προηγούμενα γιατί ξέρεις πόσοι μου κλαίγοταν τελευταία, δεν έχουμε, που θα τα βρούμε.....και τελικά πλήρωσαν? Από τους γνωστούς μου (δεν μιλάω για φίλους μόνο) σχεδόν όλοι....είχα αρχίσει να νοιώθω μειονεκτικά.. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

επειδη κραταω αντιγραφα ΟΛΩΝ των δηλωσεων που εχω κανει ΕΚΤΥΠΩΜΕΝΕΣ ασχετα που δεν το ξερουν οι πελατες για ευνοητους λογους

εγω πηρα την αποφαση οτι και χειρογραφη ΔΗΛΩΣΗ δεν θα δωσω........

 

στην τελικη κερδισμενος θα βγει και ο συμβολαιογραφος γιατι μπορει να αυξηθουν οι αντικειμενικες μεχρι να ανοιξει το συστημα και να παρει μεγαλυτερη αμοιβη!!

 

ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΨΙΛΟΞΥΠΝΗΣΕ........ηρθε η ωρα να συμπαραταχθουμε ......στην τελικη παντα ημουν της λογικης οτι σε θεματα αποψεων μπορει να θελω να παω αλεξ/λη και εσυ μονο μεχρι λαμια αν τα βρουμε στην σαλονικα δεν θα πω οχι!!!

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.