Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντίθετοι οι Συμβολαιογράφοι στην αναστολή λειτουργίας των υπηρεσιών του ΤΕΕ


Konstantinos_0711

Recommended Posts

Εγώ φίλε Γιώργο δεν το καταλαβαίνω το σκεπτικό σου...Ακολουθείς την πορεία του ΤΕΕ, αλλά παράλληλα εργάζεσαι πως γίνεται αυτό? Δηλαδή να μαζευτούμε να πάτε.... Πιστεύεις δηλαδή ότι οι αγώνες του ΤΕΕ, όπως γίνονται θα έχουν αποτέλσμα? Χωρίς τη δική μας συμμετοχή, έστω κάποιο μήνυμα? Το κλείσιμο του συστήματος είναι αρκετό έτσι?

Μα έγραψα ότι όποιες ημέρες έχει καθορίσει το ΤΕΕ ότι οι μηχανικοί έχουν απεργία , αναβάλω όλα τα ραντεβού μου , δεν παω για μετρήσεις και στο γραφείο μου , λέγοντας ευγενικά στους πελάτες μου ότι έχουμε απεργία και αφήνω στην πόρτα του γραφείου ένα χαρτί με την λέξη απεργία Βέβαια στο σπίτι αναγκάζομαι να δουλέψω χωρίς καμιά επικοινωνία , σε δουλειά γραφείου γιατί δεν έχω περιθώριο να σταματήσω και να αφήσω την οικογένεια μου χωρίς ψωμί και γιατί πολλες φορές από την δικιά μου δουλειά εξαρτούνται και άλλοι που επίσης δεν θα πάρουν χρήματα που έχουν άμεση ανάγκη αυτήν την εποχή Και αυτό γιατί τα οικονομικά μου έιναι τέτοια που δεν έχω περιθώριο και περιμένουν δυο μικρά στόματα

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να την χαιρομαστε την πολυδιαφημισμενη 'συστρατευση ολων των επιστημονικών κλάδων' που μοστράρει το ΤΕΕ. Οταν διαμαρτυρόμαστε εμεις μας τα χωνουν οι συναγωνιστες μας. Δεν εξεταζω αν ειναι σωστη μορφη διαμαρτυριας αυτη του ΤΕΕ.

Μάλιστα πρόσφατα γιατροι και δικηγόροι συναντηθηκαν με τον Υπουργο οικονομικών για θεματα ασφαλιστικα κλπ. οχι οτι εβγαλαν τίποτα....αλλα εμεις που ειμασταν?Μηπως οι αλλοι 'επιστημονες' μας εχουν για παρακατιανους?μήπως λεω?

Link to comment
Share on other sites

....

Μηπως οι αλλοι 'επιστημονες' μας εχουν για παρακατιανους?μήπως λεω?

Ως επιστήμονες δεν μας έχουν ως παρακατιανούς.

 

Ως παρτάκιδες όμως μας έχουν κι αυτό είναι διαδεδομένο πρώτα πρώτα από εμάς.

Μήπως έχουν άδικο λέω?

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το θέμα το έχουν οι συμβολαιογράφοι....μέχρι να βγεί η διευκρινιστική τους εγκύκλιος για τον τρόπο εφαρμογής του νέου ΦΕΚ στα συμβόλαια θα περάσουν κάποια 24ωρα.

Μέχρι τότε, ίσως να έχει ανοίξει και το σύστημα του ΤΕΕ και άδικα να σκοτωνόμαστε στο αντίστοιχο topic..

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ εξέδωσε ανακοίνωση με την αποία καλεί τα μέλη του να μην εκδίδουν χειρόγραφες βεβαιώσεις του Ν4014 /2011

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.