Μετάβαση στο περιεχόμενο

H ντροπή του ΑΠΘ εν έτει 2012


Alsterwasser

Recommended Posts

Δεν ξέρω ποιοι και πόσα ακριβώς φάγανε. Ξέρω όμως ότι:

1) Σίγουρα δεν τα φάγαμε μαζί.

2) Όλες οι "ανεπτυγμένες" οικονομίες χρωστάνε (ίσως και περισσότερο από εμάς)

3) "Για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολύ", εγώ δεν βλέπω "δουλειά", βλέπω να τους αφήνουμε να συνεχίζουν να τρώνε.

 

Το ποιες φοιτητικές παρατάξεις κάνουν αλισβερίσι με την εξουσία με ακριβά ανταλλάγματα ας το δούνε οι φοιτητές και ας κρίνουν. Ας κρίνουμε και εμείς οι απόφοιτοι διότι το ίδιο παιχνίδι παίζεται παντού:

Ψηφίζουμε τα κόμματα εξουσίας "τρώγοντας" κουτόχορτο και μετά τους παρακουλουθούμε από τον καναπέ να μας ληστεύουνε.

Ψηφίζουμε τις συγκεκριμένες παρατάξεις (στο ΤΕΕ ή οι υπόλοιποι εργαζόμενοι στην ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ) και ξεπουλιούνται...

 

Αυτοί είμαστε, τέτοιους εκπροσώπους έχουμε....

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

ωχχχ μωρε αδερφέ μου τώρα...

Φτωχοί ανθρωποι ήταν,τι πειράζει να πάρουν και αυτοί κάτι?Δικά σας ήταν τα λεφτά?

Και σιγά ,πόσα φάγανε δηλαδή?Η σιεμενς έκανε τόσα δώρα στους πολιτικούς και ακόμα τρώνε.

Και στο κάτω-κάτω ας διόριζαν στο δημόσιο όλους αυτούς να μην χρειαζόταν να κλέψουν έτσι.

Για αυτό τους ψηφίσαμε και ενώ είχαν πει να μας βολέψουν όλους μέτα τις εκλογές πέρασε η τετραετία και μετά τίποτα.Τι να γίνουμε?Κλέφτες δηλαδή?Ολοι ψεύτες είναι.Μόνο την ψήφο μας θέλουν.

Τις τουαλέτες να τις καθαρίσουν Aλβανοί και τα παιδια των καθηγητών ,ναι,να μπουν στα πανεπιστήμια γιατί σπουδασαν τόσα χρόνια και τους αξίζει.και όλοι όσοι σπoύδασαν να έχουν δουλειά καλή γιατί είναι μορφωμένοι και μιλάνε και ξένες γλώσσες.

Και τα σκουπίδια να μην τα μαζέψει κανείς από εκεί μέσα ,γιατί έχει απεργία,το γράφει και στον τοίχο με κόκκινα γράμματα και αν τα πάρουν στο κρανίο θα κλείσουν και τους δρόμους.

Το καφέ μου τον θέλω με 3 φουσκάλες κεντροδεξιά και γρήγορα μάλιστα γιατί έχω αρχίσει να ξεκουμπώνω το πουκάμισο να φαίνεται η τρίχα ως ένδειξη αγανάκτησης.

Και κλείστε τα αυτιά σας γιατί θα ακουστεί το ρουφικτό.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι ειναι να κυκλοφορεις με μοντελες και διασημες , εσυ ενας ανθρωπος αφοσιωμενος στα βιβλια σου και μαλιστα ,

με κρατικα χρηματα , τα ιδια εκαναν και στην energa και ειναι τωρα με βραχιολακια ,. αλλα τα χρηματα ειναι του φορολογουμενου

πολιτη , που τωρα βιωνει φορους μεγαλους , αυξησεις ασφαλιστικων εισφορων , ανεργια που ακουγεται οτι στο τελος του 2013 θα

εχει φτασει το 35 %!! και 1.800.000 ανεργοι !!!πεινασμενοι ετοιμοι για ολα , αλλα δεν βαριεσαι δεν βαριεσαι αδελφε .

συμμαχω μεχρι και με τον διαβολο για να πεταξουμε μερικα τετοια καθαρματα εκτος της χωρας , με τους γερμανους

θα κολοσω .

αν τους αφησουμε ανενοχλητους η ανεργια συντομα στην ελλαδα θα ξεπερασει το 40 % και οι ασφαλιστικες εισφορες ΤΣΜΕΔΕ τα 15.000 Ε ετησιως , απο παντου κλεβουν και μενουν ατιμωρητοι ,

ελπιζω να μην φταινε και γιαυτο παλι οι γερμανοι , για την καταντια δηλαδη ενος λαου να αποδεχεται χωρις να ενοχλειται την κλοπη και την ατιμια .

Edited by loser
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Από που είναι τα χρήματα μεγάλε?

Από τον φορολογούμενο?

 

Η ιστορία (20.000 πωλήσεις, του βιβλίου μαζί τα φάγαμε)που αποτελεί την «αγαπημένη» του κ. Πάγκαλου (αφορά σε μια εφορία όπου η υπάλληλος εξυπηρετούσε τους πολίτες όχι κατά σειρά προσέλευσης, αλλά με βάση ονόματα που της έδινε ο καφετζής του κτιρίου. Σε αυτόν οι πολίτες μαζί με τον καφέ πλήρωναν και 20-30 ευρώ για να εξασφαλίσουν προτεραιότητα. «Πήγαινε για καφέ και έλα ξανά», ήταν η απάντηση της υπαλλήλου σε μια γυναίκα που εξοργισμένη τη ρώτησε γιατί εξυπηρετεί κόσμο επιλεκτικά.

(Θ.Γκαβός -Λονδίνο.)

 

Σταματήστε τις κατηγορίες κατά παντός υπευθύνου και πάρτε τα πόδια σας και το μυαλό σας να δουλέψει.Κάντε μια νέα αρχή ,καταλάβετε επιτέλους οτι κανείς δεν σας πιστεύει και δεν σας ακούει πια,είναι από τους times το παραπάνω απόσπασμα.Οι μόνοι που θα ακούσουν προσεκτικά αρλούμπες του είδους εγώ δεν έφαγα, είναι μόνο όσοι έφαγαν και πεινάν ακόμα.Θες να πετάξεις εκτός Ελλάδας τα καθάρματα?Ε λοιπόν ετοιμάσου να δείς τον πληθυσμό της χώρας να μειώνεται πάνω από το μισό.Ακόμα και να μην έφαγε κάποιος συγκάλυψε το έγκλημα και αυτό τιμωρείται επίσης.Οι πρώτοι που ήξεραν τα χάλια του ΑΠΘ ηταν οι Φοιτητές του και δεν έκαναν τίποτα επί σειρά ετών και ξέρετε όλοι σας το γιατί.Οι δεύτεροι που γνωρίζουν πολύ περισσότερα από όσα γράφονται είναι οι μηχανικοί του και ξέρετε πολύ καλά το γιατί.Οι τρίτοι και μακρύτεροι ήταν η Ελλάς του καφενείου που ανέμελα έπινε τον καφεδάκο της και τίποτα δεν έκανε.Είδα πριν κανένα μήνα ένα ζευγάρι που έβγαλε στο σφυρί στο internet το σπίτι του με την αιτιολογία να μαζέψει χρήματα να πάει στην Σκωτία για αναζήτηση εργασίας.Βravo στα παιδία,1000 φορές μπράβο ρε,από το μηδέν θα αρχίσουν,μαζί θα το παλέψουν αγαπημένοι σε ξένη χώρα που οι συνήθειες σας δεν περνάν,από το μηδέν ρε μπαμπάκηδες,από το μηδέν,ούτε λεφτά για το εισιτήριο δεν είχαν.Μακάρι να κάνουν και ένα παιδάκι εκεί πάνω και να πάρει αγγλική ταυτότητα και μέσα του θα είναι ποιο Έλληνας από πολλούς που έμειναν πίσω και το παίζουν θύματα.

Μακρυχέρηδες ,καρεκλοκένταυροι αθώα κατάλευκα περιστέρια .Λαμόγια μεγαλύτερα και από τους πολιτικούς.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

και τινος ειναι τα χρηματα και απο που χρηματοδοτειται τι ΑΠΘ ΕΜΠ , απο τον ελληνα φορολογουμενο ιδιωτη , ελευθερο επαγγελματια και απο τα 400 δις δανεικα που χρωστας . πιστευω να το καταλαβαινεις και ελπιζω να συμφωνουμε σε αυτο . και να σινεχισω θα επρεπε να ξερει ο ελληνας μηχανικος τις κλοπες της δημοσιας διοικησης .

Edited by loser
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον όμως έχει το σχόλιο του δημιουργού του βίντεο σε ερώτηση που τέθηκε, γιατί οι ίδιοι οι φοιτητές δεν μαζεύουν τα σκουπίδια τους, προκειμένου να μην αναγκάζονται να φοιτούν υπό τέτοιες συνθήκες.

Ο Vradipous απάντησε ως εξής: «Έγιναν διάφορες προσπάθειες από φοιτητές και καθηγητές για να μαζέψουν τα σκουπίδια, αλλά σταμάτησαν γιατί θεωρήθηκαν ότι υπονομεύουν τις κινητοποιήσεις των εργαζομένων».

 

Την περίπτωση του να μην τα πετάνε τα σκουπίδια όσο διαρκεί η απεργία την σκέφτηκαν άραγε;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι Ελλάδα ρε μάστορα, Βαλκάνια, you know? Και που θα πετάξω εγώ το χαρτί της τυρόπιτας. Θα το κρατήσω για να το πετάξω έξω, να 'ουμ; :P

Link to comment
Share on other sites

οτι καιν να πεις ειναι λιγο....συναισθηματα λυπης, οργης, απογοητευσης.....απο που να το πιασεις και τι να πρωτοπεις για το ποσο βαρβαροι ειμαστε οι περισσοτεροι....Σου λεει ο αλλος εχω δικιο και για να το βρω καταστρεφω τη ζωη πολλων αλλων....ωραια λογικη....

επρεπε να ημουν εγω φοιτητης να δεις ποσα σπασμενα κεφαλια των απεργονταβατζηδων θα ειχαμε....δυστυχως οταν ο αλλος σε προσβαλει κ σε "βιαζει" δεν μπορεις να το δεχθεις παντα πολιτισμενα....

Το να μαζευεις τα σκουπιδια που βρωμιζουν τον χωρο σου και να σε εμποδιζει ο αλλος σηκωνει πολλες κλωτσιες....

Εγω ηθελα να ξερα γιατι δεν τους σπατε το κεφαλι ρε παλικαρια, γιατι? εαν ειχαν στολη ,γκλομπ κ ασπιδα ομως θα αντιδρουσατε πιο δυναμικα....

Ειμαστε υπευθυνοι ΟΙ ΙΔΙΟΙ για το κακο το χαλι μας.....

καληνυχτα....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Τριανταπέντε χρόνια "σοσιαλισμού", "προόδου" και "αριστεράς" από όλα τα κόμματα, είχαν σαν αποτέλεσμα το παιδί του πλουσίου μια χαρά να σπουδάζει στα Λονδίνα και στα Παρίσια και το παιδί του φτωχού που δεν είχε τα λεφτά ο πατέρας του να θέλει να καθαρίζει τα σκουπίδια μόνο του για να μορφωθεί και να το εμποδίζουν οι συνδικαλισταράδες.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.