Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αστεία κατασκευαστικά λάθη


Adavis

Recommended Posts

Εγώ παιδιά έχω δει και χειρότερο.Ήθελε να οπλίσει μια πλάκα ο πολιτικός μηχανικός και ο έξυπνος αντί να βάλει τον οπλισμό στιν πλάκα στο κάτω μέρος λόγω εφελκισμού τον έβαλε στο πάνω μέρος που έχουμε θλίψη.Και στον πρόβολο τον έβαλε στο κάτω μέρος που έχουμε πάλι θλίψη :| .Τα παραπάνω είναι αστεία.Αυτο ειναι επικίνδυνο :|

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χου χου χου αυτό με το revision clouds ήταν απίστευτο!! όσο για την πρώτη πρώτη σκάλα τι να πω...η αλήθεια είναι πως έβλεπα πως κάτι ήταν λάθος, αλλά ήταν τόσο λάθος που το μάτι μου δε το δεχόταν και μου πήρε λίγο για να καταλάβω τί πήγαινε στραβά!!

 

καθηγήτης στο πρώτο έτος μας είπε το εξής (το οποίο βέβαια και ελέγχεται):

πρώτο του κτίριο στε χώρα των Βαλκανίων, χρήση εργοστάσιο/βιοτεχνία ή κάτι τέτοιο. Κάνανε την χάραξη κλπ κλπ, ανοίξαν για θεμέλια...μετά από λίγο καιρό καταλαβαίνει πως η κύρια είσοδος πέφτει κάπου στον άυλειο χώρο (στην "πίσω"πλευρά του κτιρίου). ρωτάει τον εργολάβο:

- μα καλά γιατί το έκανες αυτό?!

- ε τί να σου πω, στις κατόψεις δεν έδειχνες βορρά οπότε θεώρησα πως δεν έχει σημασία!!!

όπως είπα ακόμα ελέγχεται αλλά να βάλεις και το κτίριο ανάποδα, είναι χοντρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.