Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σύστημα ΤΕΕ-Λίστες και ονοματεπώνυμο ιδιοκτήτη


Recommended Posts

Σύστημα ΤΕΕ-Λίστες και ονοματεπώνυμο ιδιοκτήτη

 

Δεν γνωρίζω αν ξανασυζητήθηκε το θέμα

Αλλά μου κάνει εντύπωση και απορώ πως μετά από τόσες μεταβολές των συστημάτων ΤΕΕ (αυθαιρέτων- αμοιβών –ΠΕΑ κλπ) δεν προστέθηκε και η δυνατότητα , να φαίνεται σ’ αυτές κάτι πολύ βασικό, όπως είναι το ίδιο το ονοματεπώνυμο του ιδιοκτήτη

 

Πιστεύετε ότι υπάρχει κάποιος λόγος που αποκρύπτεται από τις λίστες;

Γιατί να ψάχνω σαν τον «τυφλοπόντικα» μέσα στις τόσες μου δηλώσεις, να βρω τη δήλωση του τάδε μου πελάτη;

Να πω επίσης, ότι αν χρειάζονταν να την ψάξω μόνο μια φορά, ε! δεν θα μου κακοφαίνονταν και τόσο!!

Αλλά εν προκειμένου χρειάζεται να μπούμε και …να ξαναμπούμε .. και να ξαναμπούμε

Δεν σας κουράζει αυτό..;;

 

Δεν πρέπει κάποτε να προστεθεί;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι, είναι πρακτικοί οι λόγοι που δεν εμφανίζεται στις αρχικές λίστες. Δεν χωράει μια στήλη ακόμα.

Βεβαίως και θα μπορούσε να μπει, αν αφαιρούνταν μια από τις άλλες ...βλακείες!

"Ψίλος στα άχυρα"!!! Τι ψάχνεις τώρα απ' αυτούς! Μηδέν ..πρακτικότητα στα συστήματά τους!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΑ για να το ξεπεράσεις αυτό , σε μη ολοκληρωμένες δηλώσεις γραφτο το όνομα στην "περιγραφή" μαζί με τα δεδομενα της και έτσι θα την εντοπίζεις.Ετσι κάνω εγώ.Μετά , οταν την προχωράς το σβήνεις και μένει η πραγματική περιγραφή.Όντως είναι λάθη λειτουργικά που θα έπρεπε να διορθώνονται σε επόμενες εκδόσεις.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Μανώλη

ειδικά στα αδόμητα και εγώ το γράφω στο τίτλο, αλλά στο τέλος το ξεχνώ

Αλλά για τις αυτοτελείς συνιδιοκτησίες είναι μεγάλος βραχνάς -άντε να ξαναβρείς το διαμέρισμα

Πρέπει κάποτε να το συμπληρώσουν.

Στείλτε κανένα μήνυμα στο ΤΕΕ (εμένα που τους έστειλα με γράφουν..)

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Στείλτε κανένα μήνυμα στο ΤΕΕ (εμένα που τους έστειλα με γράφουν..)

 

Χαχα!! Ευτυχώς, δεν είμαι ο μόνος. Εγώ εντόπισα ένα "σφάλμα" του συστήματος, τους έστειλα mail, αλλά απάντηση δεν έχω πάρει. Δεν είναι ανάγκη να μου απαντήσουν, βέβαια, αρκεί να το διορθώσουν.

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου αλλού, πάντως το σφάλμα που εντόπισα αφορά σε βεβαιώσεις αδόμητων. Είχα κάνει οριστική υποβολή και αργότερα έκανα αίτηση επαναφοράς για να διορθώσω τη διεύθυνση του ιδιοκτήτη. Θα μου πείτε, δε χάλασε ο κόσμος, τυπικό το θέμα, αλλά είπα να το κάνω. Κάνω, λοιπόν, τη διόρθωση και υποβάλω ξανά. Διαπίστωσα -όμως- ότι η βεβαίωση που εξέδωσε το σύστημα δεν είναι αυτή που αφορά τα αδόμητα, αλλά αυτή που αφορά σε νομίμως υφιστάμενα κτίρια. Ευτυχώς που είχα τυπώσει τη βεβαίωση την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σφάλμα το έχω εντοπίσει και εγώ σε δικές μου περιπτώσεις.Αυτο που γίνεται είναι ότι αν σου την ανοίξουν τη βεβαίωση τότε επιλέγει αυτόματα μόνο του την πρώτη βεβαίωση πάντα.Αν δηλαδή δεν είχες από την αρχή επιλέξει αυτή τη βεβαίωση και να σου την ανοίξουν θα χρειαστείς να κάνεις βεβαίωση από την αρχή.Απλώς χρειάζεται να την ανοίξεις πάλι για να γράψεις στην περιγραφή οτι ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ και φυσικά εγώ μετά δεν την έκανα οριστική ξανά.Την άφησα σε προσωρινή

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας. Έχω πρόβλημα σχετικά με την β' φάση υποβολής αρχείων στο σύστημα των αυθαιρέτων του ΤΕΕ. Έχω δώσει κάποια αρχεία που θέλω να τα ακυρώσω.Κλικάρω επάνω στο κουτάκι της ακύρωσης και μου βγάζει "δεν έχει ενεργοποιηθεί....".Κάνω κάτι λάθος?Μήπως ακυρώνεται κάποιο αρχείο διαφορετικά?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.