Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεχνικοί ασφαλείας


Recommended Posts

1) Βάλε 1 έτος και μετά όταν πάει να καταθέσει ο εργοδότης την βεβαίωση από τα σενιμάρια μαζί με την ανάληψη καθηκόντων από τον ίδιο, ας καταθέσει μαζί και την παραίτησή σου (καταγγελία νομίζω λέγεται).

 

1α) Εγώ για τις 25 ώρες, βάζω 2 ώρες / μήνα.

 

2) Δεν έχει καμία κύρωση.

 

3) Υπάρχουν βιβλία τεχνικού ασφαλείας στο εμπόριο, αλλά και ένα απλό μπλε είναι ΟΚ. Εσύ κάνεις την αρίθμηση, 1 νούμερο για κάθε φύλλο, 'φυλλομέτρηση΄ στην ουσία, από το πρώτο φύλλο.

 

4) Το έντυπο 1 συμπληρώνεται από εσένα, το εκτυπώνεις 2 φορές. Ένα αντίτυπο κατατείθεται και ένα σφραγισμένο γυρνάει στον εργοδότη.

 

5) Δεν γνωρίζω.

 

6) Με το ΑΦΜ σου θα σε βρουν στο αρχείο τους.

 

Υ.Γ. Κοίτα να πληρωθείς προκαταβολικά, γιατί φαντάζεσαι τι συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις...

Edited by tasxan206
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγαπητέ tasxan206 σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου ! !

 

Για το 6 είσαι κατηγορηματικός ; Και το ρωτώ, γιατί το πρωί που επικοινώνησα με το ΚΕ.Π.Ε.Κ. με ρώτησαν μόνο όνομα (μου) και επωνυμία επιχειρήσεως που ανέλαβα για πρώτη φορά.

Για αυτό το 5 πραγματικά δεν μπορώ να βρω κάτι, Αναρωτιέμαι εάν ακόμα και οι υπάλληλοι το ζητάνε...

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει τότε, άρα μπορούν να σε βρουν, ή λάθος κατάλαβα; Απλά να τσεκάρουν ότι το έχεις καταθέσει, δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

 

Για το 5 δεν γνωρίζω να σου πω, αλλά γνωρίζω ότι δεν το ζητάνε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό κατάλαβα. Βέβαια ο υπάλληλος δε με έχει πάρει πίσω ακόμα. Εν τω μεταξύ, ο λογιστής της εταιρείας που είχα αναλάβει για πρώτη φορά με κάλεσε σήμερα το πρωί και μου είπε ότι το βρήκε σε κάποιο ντοσιέ αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν πρόκειται για τον Αριθμό Πρωτοκόλλου πρώτης καταθέσεως δικαιολογητικών, αλλά για τον Αριθμό Πρωτοκόλλου καταθέσεως της πρώτης συμβάσεως. Κοντός ψαλμός αλληλούια, την Τρίτη θα πάω από εκεί και ελπίζω να τα τακτοποιήσω όλα εντός της ημέρας. Και πάλι σε ευχαριστώ tasxan206 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

θα ήθελα να ρωτήσω απο τι επιλέγουμε το σε ποιο ΚΕΠΕΚ θα καταθέσουμε τα δικαιολογητικά.

 

Βάση της φορολογικής έδρας της επιχείρησης?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα,για το νομό Αττικής υπάρχουν 4 ΚΕΠΕΚ (Αθηνών,Πειραιώς,Αν. Αττικής,Δ. Αττικής)

 

 

 

Συνεχίζουν να υφίστανται και τα 4 ή κατατίθενται όλα σε 1 ΚΕΠΕΚ?

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.