Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεχνικοί ασφαλείας


Recommended Posts

Το πρώτο είναι απλά ενημερωτικό, όχι τόσο επιστημονικό.

Αυτά από το gobookee.org τα βρήκα κι εγώ αλλά δεν ανοίγουν... (μήπως θέλει κι εκεί κανένα Like; )

Όπως και να΄χει, σ'ευχαριστώ!

 

Υ.Γ. Ντεν εκω facebook καρντια μου  :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν μπορω να μην σχολιασω το γελοιο του πραγματος. Μια εταιρεια που δεν ειχε (ως οφειλε) ΤΑ και κανεις δεν την ενοχλησε, τωρα που θελει να την κλεισει απαιτουν να προσλαβει ΤΑ για το κλεισιμο?

Δηλ τι ακριβως θα κανει ο ΤΑ? Θα μεριμνησει να μην γινει κανενα ατυχημα κατα την εξοδο των εργαζομενων?

ΜΑ ποσο γελοιο ειναι αυτο το κρατος?

Edited by maneni
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλα τους κανει για μενα

το αποφευγαν τοσο καιρο...   οχι γιατι ειναι θεμα εργασιας δικιας μας, αλλα ο νομος ειναι ονομος και δεν εφαρμοζεται κατα βουληση του καθενος

εστω και ετσι τελευταια στιγμη τρεχτε να βρειτε ΤΑ....

 

ερωτηση

υπαρχει καποια υποχρεωση συνταξης για την μελετη επαγγελματικου κινδυνου για γραφειο 2 υπαλληλων ????

Link to comment
Share on other sites

ο νομος ειναι νομος αλλα αν δεν εχει τηρηθει εχει συνεπειες οπως αυτες προβλεπονται.

Οχι βαλε στα χαρτια εναν ΤΑ και εισαι ενταξει.

 

Και το κοροϊδο ο μηχανικος τρεχει και μετα τρωει την "χυλοπιτα".

 

Συνταξη μελετης, αποσο γνωριζω, χρειαζεται σε καθε επιχειρηση. Εχεις δει πουθενα να προβλεπεται καιμια εξαιρεση λογω κατηγοριας ή πληθους εργαζομενων?

Edited by maneni
Link to comment
Share on other sites

Συνταξη μελετης, αποσο γνωριζω, χρειαζεται σε καθε επιχειρηση. Εχεις δει πουθενα να προβλεπεται καιμια εξαιρεση λογω κατηγοριας ή πληθους εργαζομενων?

 

οι αποψεις διϊσταντε

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποια είναι η διαφοροποίηση των καθηκόντων του ΤΑ όταν αναλαμβάνει ετήσια σύμβαση κάποιον εργολήπτη που κατά την διάρκεια του χρόνου μπορεί να εκτελέσει και 5 έργα  σε 5 διαφορετικά εργοταξια,  σε σχέση με το να αναλάβεις μια επιχείριση με σταθερή έδρα ??

 

Το έχω ψάξει και στο Ελινυαε αλλά δεν κατάφερα να βρώ τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πετυχει καπου να αναφερεται εξαιρεση απο την υποχρεωση συνταξης ΜΕΕΚ

 

μερσι

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω καταλαβει ζητανε τωρα ΤΑ γιατι εχει αλλάξει ο τροπος υποβολής απο τους λογιστες στην επιθεωρηση εργασιας που πρεπει να περασουν καποια στοιχεια ηλεκτρονικα και αν δεν υπαρχει ΤΑ σκαλωνη το θεμα οποτε τωρα ολοι τρεχουν... κατι ηξερε ο ΓΑΠ που εκανε ηλεκτρονικη διακυβερνηση και ολοι τον εχουν παρει στην κοροϊδία... δυστυχώς οι υπολογιστές ελεγχουν καλυτερα ... 

Link to comment
Share on other sites

Μπα μην νομίζει οτι είναι και gran affare ο ΤΑ, απλά μέχρι τις 15/11 όλες οι επιχειρήσεις που έχουν μισθωτούς υπαλλήλους για να τους θεωρήσουν οι επιθεωρήσεις εργασίας τις καταστάσεις του προσωπικού πρέπει να διαθέτουν ΤΑ

 

Μετά τις 15-20/11 που λήγει η περίοδος θεώρησης κατάστασης....παπ@@@@ια ΤΑ είσαι (βέβαια πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις στους εργοδότες)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.