Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στατική επάρκεια υποστηλώματος ΗΕΑ 140


 

Recommended Posts

Με κατανομές αναλόγως των στατικών συστημάτων πλακών κλπ Οπλισμένο σκυρόδεμα 4ου έτους

Είσαι σίγουρα πολιτικός μηχανικός?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Με κατανομές αναλόγως των στατικών συστημάτων πλακών κλπ Οπλισμένο σκυρόδεμα 4ου έτους

Είσαι σίγουρα πολιτικός μηχανικός?

 

Δεν λύνω κάθε μέρα σύμμικτες. Αν θέλει κάποιος να βοηθήσει, καλώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λύσει ποτέ μου σύμμικτες όπως λες άσε που αν μου έρθει Πολιτικός Μηχανικός να μου λύσει στατικό φορέα με τυπολογιο δεν θα συνέχιζα μαζί του.

Οπότε όπως αντιλαμβάνεσαι είμαι ο πλέον ακατάλληλος να μου ζητάς λυμένο παράδειγμα κλπ.

 


Υ.Γ.

Και μη κάνεις διαδοχικές δημοσιεύσεις το απαγορεύει και ο κανονισμός αυτού του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

ή μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει τυπολόγιο;

 

Ευρωκώδικες θέλεις να πεις, και όχι τυπολόγιο..

 

Δες εδώ: Βιβλιογραφία (γενικά) για Πολιτικούς Μηχανικούς

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι συνάδελφος και ασχολείσαι με στατικές επιλύσεις, μπορείς να στήσεις ένα μοντέλο και να βρεις τα εντατικά μεγέθη στα άκρα του στύλου. Προφανώς κάτι τέτοιο δεν μπορεί να εξηγηθεί εδώ, θα πρέπει να γίνει το forum "Ανοικτό πολυτεχνείο".

 

Κατόπιν, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το παρακάτω πρόγραμμα για τους ελέγχους, τα σπάει και είναι δωρεάν, απλά θέλει εγγραφή απ' ότι θυμάμαι. Χρήσιμο γενικά για όλους τους συναδέλφους που θέλουν ένα free standing προγραμματάκι για έλεγχο μεταλλικών/σύμμεικτων διατομών.

 

ArcelorMittal A3C version 2.00

 

 

http://www.constructalia.com/english/design_software/free_downloadable_design_software_for_steel_solutions

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Μην κάνετε άσκοπη παράθεση ολόκληρου του αμέσως προηγούμενου μηνύματος, για λόγους οικονομίας του Φόρουμ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Γιάννης

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.